Skocz do zawartości

KamilM

Członkowie
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O KamilM

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Czy są jakieś przepisy, które mówią o tym, jak często pracodawca powinien dostarczać pracownikowi nową odzież i obuwie robocze (praca bezwzględnie wymaga noszenia ubrań i butów roboczych)? Czy jeśli komuś zużyło się ubranie czy obuwie robocze to pracodawca ma obowiązek niezwłocznie wymienić je na nowe?
 2. Różnice między inspektorem, a specjalistą tkwią w zakresie obowiązków i uprawnień. Inspektor może wykonywać tylko czynności z obszaru ochrony przeciwpożarowej, które odnoszą się do obowiązków rządcy danego obiektu. Specjalista natomiast charakteryzuje się rozszerzonymi kwalifikacjami - może także wykonywać czynności, związane z innymi obszarami organizacji ochrony przeciwpożarowej.
 3. Dokładnie jak piszą Panowie wyżej. Należy upoważnić dosłownie wszystkich, którzy mają dostęp do danych - niezależnie czy formalnie są pracownikami firmy czy też nie. Niestety uzyskanie niezbędnych upoważnień nie zawsze przebiega szybko, gładko i bezproblemowo.
 4. Tak jak napisał kolega wyżej - jest sporo firm świadczących te usługi. Warto poszukać w internecie opinie na temat wybranej przez siebie, by mieć pewność, że nie będą to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze. Wartość merytoryczna szkolenia świadczonego przez niektóre firmy pozostawia wiele do życzenia.
 5. Czy powinien naprawić swój błąd? Oczywiście. Jeśli faktycznie niedopatrzenie leży po stronie projektanta czy wykonawcy to właśnie on powinien pokryć koszty. Nie ulega wątpliwości, że obudowa musi koniecznie zostać wymieniona jeśli nie spełnia wymaganych norm w zakresie odporności przeciwogniowej.
 6. Od wielu lat wykonuję ciężką pracę fizyczną na otwartej przestrzeni. Pracuję codziennie (od poniedziałku do piątku) po 11-12 godzin. Czy pracodawca ma obowiązek latem dostarczać nam wodę do picia, natomiast zimą ciepłe napoje i/lub posiłek? Czy regulują to jakieś przepisy? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...