Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kronos

Jaka gaśnica?

Recommended Posts

Witam. 

Moim zdaniem najlepsza do kotłowani opalanej węglem będzie gaśnica przystosowana do gaszenia pożarów kategorii A. A jej wielkość zależeć będzie od gęstości obciążenia ogniowego. Wydaję mi się jednak, że mniejsze niż 6 kg nie będą miały sensu do takiego pomieszczenia jak kotłowania. 

Zwykła gaśnica proszkowa ABC, przynajmniej 6 kg powinna spokojnie starczyć. Poczekaj jednak na zdanie innych w tym temacie, może doradzą jeszcze coś innego niż ja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim budynku jest ta kotłowania? Jeśli jest to budynek mieszkaniowy, to nie ma takiego obowiązku, aby posiadać gaśnicę. Jeśli inny to zerknij na tą stronę - http://www.straz.choszczno.pl/index.php?file=prewencja&prew_id=gasnice, tutaj masz wszystkie typy pomieszczeń wraz ze wskazaniem rodzajów gaśnic, które należy użyć w określonej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ABC będzie jak najbardziej odpowiednia tutaj. Głównie będzie miał w kotłowni do czynienia z węglem (materiałami stałymi) ale czasem mogą dojść do tego jakieś inne materiały, a cena za gaśnicę na zagrożenia A i ABC będzie bardzo podobna. Dlatego możesz rzucić okiem na tą gaśnicę, która zaproponował Ci Ireneusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×