Skocz do zawartości

Wypadek młodocianego pracownika


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich.

pracownik młodociany przyszedł w sobotę do pracy - by sobie dorobić. Niestety podczas czynności porządkowych poślizgnął się na mokrej posadzce i spadł ze schodów.  Ręka bolała, więc osoba przełożona puściła pracownika do domu. W poniedziałek pracownik zjawia się w zakładzie z gipsem - ręka złamana. W tym momencie o całej sytuacji dowiaduje się pracodawca i behapowiec. W piątek zjawia się ojciec poszkodowanego z pretensjami, więc łatwo nie będzie.
Jest to mój pierwszy wypadek i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki 

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Jeżeli dojdzie do wypadku przy pracy, któremu ulegnie pracownik młodociany, należy zastosować takie same procedury jak w przypadku pracownika pełnoletniego.Nie ma tutaj żadnej różnicy więc nie ma też pytania według mnie. W pierwszym wypadku jest się zobowiązanym do udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy i nie ma znaczenia czy była to sobota czy tydzień. Należy także zabezpieczyć miejsce zdarzenia w odpowiedni sposób. Nie nalezy także uruchamiać urządzeń i maszyn które miały związek z wypadkiem. 

Niezwłocznie także należy powołać zespół powypadkowy, którego zadaniem będzie ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku, w tym:

• dokonanie oględzin miejsca zdarzenia,

• wykonanie szkiców lub fotografii,

• przesłuchanie poszkodowanego i świadków wypadku,

• zasięgnięcie w razie potrzeby opinii lekarza,

• kwalifikacja prawna wypadku (wypadek przy pracy lub wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy).

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności