Skocz do zawartości

Tajemnica zawodowa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie czy pracodawca może od lekarza wyciągnąć informacje na temat daty wizyty swojego pracownika u lekarza??

Miałam kilka lat do tyłu taką sytuację, że mój pracodawca po tym jak dostarczyłam mu L4 pobiegł do mojego lekarza i wypytywał się kiedy byłam u niego. Lekarz udzielił mu takich informacji. Złożyłam skargę na lekarza u kierownika przychodni lecz otrzymałam odpowiedz że lekarz możne pracodawcy udzielić takiej informacji.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Dnia 29.09.2016 o 14:16, Szefowa wszystkich napisał:

Oczywiście, że może... jeśli jest to zależne od grafiku w pracy to jak najbardziej. Pracownik moim zdaniem powinien mu udzielić takiej informacji.

Pojawia się jednak pytanie na jakiej podstawie prawnej? 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dnia 10.10.2016 o 13:37, mariolka napisał:

Pojawia się jednak pytanie na jakiej podstawie prawnej? 

Wydaje mi się, że może udzielić takiej informacji. Nie jest to lekarska tajemnica medyczna, bo nie dotyczy problemu zdrowotnego czy sytuacji zdrowotnej, a jedynie daty wizyty.

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zwiss napisał:

Wydaje mi się, że może udzielić takiej informacji. Nie jest to lekarska tajemnica medyczna, bo nie dotyczy problemu zdrowotnego czy sytuacji zdrowotnej, a jedynie daty wizyty.

Zgadzam się z Tobą kolego, to tylko podanie daty wizyty, a nie stanu zdrowia.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.11.2016 o 18:46, pablito napisał:

Zgadzam się z Tobą kolego, to tylko podanie daty wizyty, a nie stanu zdrowia.

Ja też się zgadzam. Miałam kiedyś sytuację, że pracodawca próbował wyłudzić informacje o stanie zdrowia pracnowika. I to było naruszenie tajemnicy lekarskiej i zawodowej. Ale nie w przypadku, kiedy dowiaduje się tylko kiedy miała miejsce wizyta. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności