Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Prawidłowe oznaczanie niebezpiecznych miejsc w pracy

Recommended Posts

Cześć :)

W jaki sposób należy w zakładzie pracy oznakowywać miejsca niebezpieczne?

czy musi to być taśma? jeśli tak, to jaki kolor?

może to być po prostu tabliczka?

Udostępnij ten post


Link to postu

Strefa niebezpieczna to miejsce na terenie zakładu pracy, w którym występują zagrożenia dla zdrowia lub życia pracowników.

"Wymagania ogólne co do zasadności wyznaczania strefy niebezpiecznej i sposobu oznakowania strefy niebezpiecznej zostały określone w r.o.b.h.p. Zgodnie z § 6 ust. 1 i 2 r.o.b.h.p. miejsca w zakładzie pracy, w których występują zagrożenia dla pracowników, powinny być oznakowane widocznymi barwami lub znakami bezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do r.o.b.h.p. i w Polskich Normach. Jeżeli oznakowanie, o którym mowa powyżej, nie jest wystarczające dla zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracownika, miejsca niebezpieczne powinny być wyłączone z użytkowania poprzez ich odpowiednie wygrodzenie lub w inny sposób."

Udostępnij ten post


Link to postu

 Miejsca w zakładzie pracy, do których pracownicy mają dostęp podczas pracy, a w których istnieje ryzyko kolizji z przeszkodami, upadku lub spadania przedmiotów, powinny być oznakowane skośnymi pasami — na przemian żółtymi i czarnymi lub czerwonymi i białymi.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×