Skocz do zawartości

GIODO- kiedy jestem zobowiązany?


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę Ci kiedy nie musisz, bo lista kiedy musisz jest długa. Wydedukujesz to sobie. A więc nie musisz kiedy:

  1. Kiedy przetwarzamy dane w celach osobistych i domowych – nie związanych z pracą zawodową czy zarobkową.
  2. Kiedy administratorem danych jest podmiot, który ma siedzibę poza Państwami EOG i jedynie przesyła dane przez terytorium Polski.
  3. Częściowo także, gdy dane są przetwarzane w związku z działalnością prasową, literacką i artystyczną.
  4. Kiedy dane nie są przetwarzane w systemie informatycznym i jednocześnie nie tworzą zbioru.

 

Odnośnik do odpowiedzi

Art. 43 ustawy o ochronie danych osobowych wymienia wszystkie wyjątki w tym zakresie np:

Cytuj

4) przetwarzanych w związku z zatrudnieniem u nich, świadczeniem im usług na podstawie umów cywilnoprawnych, a także dotyczących osób u nich zrzeszonych lub uczących się; 11) przetwarzanych w zakresie drobnych bieżących spraw życia codziennego; 12) przetwarzanych w zbiorach, które nie są prowadzone z wykorzystaniem systemów informatycznych, z wyjątkiem zbiorów zawierających dane, o których mowa w art. 27 ust. 1.

 

Odnośnik do odpowiedzi

Warto pamiętać o nietypowych przypadkach, bo nie zawsze każdy zbiór danych osobowych jest oczywisty np: monitoring, pocztowa książka nadawcza etc. Takie zbiory także należy zgłosić, a wiele osób zapomina o tym, iż wizerunek także może być daną osobową.

Odnośnik do odpowiedzi

W praktyce wiele będzie zbiorów w firmie np: zbiór danych pracowników, zbiór danych kandydatów do pracy, zbiór danych klientów, zbiór danych w bazie e-mail (newsletter etc), zbiór danych książce pocztowej. Na miejscu zawsze trzeba zbadać sytuację, aby móc wymienić wszystkie zbiory danych osobowych

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności