Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kronos

Umywalnia a wentylacja

Recommended Posts

Kronos    0

Wiecie może jaką wentylację należy umieścić w umywalni? Są tam też natryski. To musi być chyba taka z częstą wymianą powietrza. 

Adam BHP    2

To radzę Ci kolego lepiej poznać ojczysty język albo chociaż zadać sobie trochę trudu i poszukać w słowniku. Jednak, żeby Cie nie kłopotać zbytnio, to już Ci wyjaśniam co to za pomieszczenie. 

Umywalnia - pomieszczenie w miejscu publicznym, w którym znajdują się urządzenia służące do mycia. 

Można było się tego domyślić, prawda? 

Omen    0

Wiesz Adam, nie każdy jest alfą i omegą w każdym temacie...trochę więcej luzu raczej Ci by nie zaszkodziło. W każdym razie dzięki, że mnie oświeciłeś. 

Pozdrawiam

Adam BHP    2

Omen spokojnie, chciałem Ci tylko uświadomić, że trochę głupio było pisać w tym temacie z takim pytaniem, bo nic nie dyskusji nie wniosłeś. Żeby nie być gołosłownym, już Ci pomagam drogi Kronosie. 

Wentylacja mechaniczna będzie najlepsza w Twoim przypadku ponieważ pozwala na  wymianę powietrza nie mniejszą niż pięciokrotna w ciągu godziny. Chodzi o pomieszczenia z natryskami.W przypadku wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych należy podążać za wymaganiami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.)

Mam nadzieję, że Ci pomogłem. Pozdrawiam!

Mierzej    1

Szatnia - 4 razy na godzinę

Umywalnia - 2 razy na godzinę 

Umywalnia z natryskami - 5 razy na godzinę. 

Zapoznaj się również z ilościami powietrza, które trzeba wymieniać. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować