Skocz do zawartości

Adam BHP

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Adam BHP w dniu 23 Sierpnia 2016

Użytkownicy przyznają Adam BHP punkty reputacji!

Reputacja

2 Nie wyróżnia się

O Adam BHP

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Kursy BHP prowadzone przez internet nie różnią się niczym od tych, które są przeprowadzone stacjonarnie więc możesz śmiało z nich korzystać.
 2. Ale z dyskusji można było wnioskować, że to obowiązek pracodawcy a wcale tak nie jest, zresztą już Telefix to ładnie opisał/opisała.
 3. Omen spokojnie, chciałem Ci tylko uświadomić, że trochę głupio było pisać w tym temacie z takim pytaniem, bo nic nie dyskusji nie wniosłeś. Żeby nie być gołosłownym, już Ci pomagam drogi Kronosie. Wentylacja mechaniczna będzie najlepsza w Twoim przypadku ponieważ pozwala na wymianę powietrza nie mniejszą niż pięciokrotna w ciągu godziny. Chodzi o pomieszczenia z natryskami.W przypadku wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych należy podążać za wymaganiami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów be
 4. Adam BHP

  Harmongram szkoleń

  Ja tworze sam, żeby mieć to wszystko jak najbardziej pod kontrolą. Dzięki temu mogę też być bardziej elastyczny w sprawach szkoleń bo nie muszę spełniać jakiś odgórnych wymagań a sam orientuję się najlepiej co na daną chwilę wymaga największej uwagi z mojej strony.
 5. Wybrać taką, która będzie jak najbardziej praktyczna, będzie chroniła nas jako pracownika przed niebezpieczeństwami oraz będzie spełniała wymagania BHP, które panują w danym zakładzie pracy. Cena ma mniejsze znaczenie.
 6. Skorzystaj z usług firmy, która się tym zajmuję, pisałem w innym temacie, napisze raz jeszcze tutaj. To raz wydane pieniądze a wiedza zostaję. Dodatkowo to nie są kosmiczne sumy więc każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na coś takiego.
 7. To radzę Ci kolego lepiej poznać ojczysty język albo chociaż zadać sobie trochę trudu i poszukać w słowniku. Jednak, żeby Cie nie kłopotać zbytnio, to już Ci wyjaśniam co to za pomieszczenie. Umywalnia - pomieszczenie w miejscu publicznym, w którym znajdują się urządzenia służące do mycia. Można było się tego domyślić, prawda?
 8. Kary faktycznie są dotkliwe i mogą w wymiarze finansowym być mocno odczuwalne dla właściciela firmy, dlatego mimo wszystko, że rzadko się słyszy, żeby było stosowane to lepiej z takimi danymi uważać i zlecać zajmowanie się nimi ludziom, którzy są przeszkoleni, mają wiedzę oraz będą wstanie sobie poradzić z takim zadaniem. Nie warto tutaj oszczędzać, korzystać z firmy, które mają doświadczenie w takich szkoleniach dla pracowników i potem spać spokojnie. To tak naprawdę raz wydane pieniądze a wiedza u pracownika zostaję na zawsze. Warto to wziąć pod uwagę.
 9. Nie, nie musisz jednak jest to wskazane jak najbardziej, często z wózka się wychodzi, przenosi się to co na niego się ładuje i tak dalej, o uraz naprawdę nie jest trudno, dlatego lepiej jak operator ma obuwie do kostki, wtedy jest lepsza amortyzacja i mniejsza szansa na to, że skręci kostkę itp. Kiedyś u mnie w firmie nie było takiego wymogu i operatorzy parę razy poszli na L4 bo uszkodzili kostkę, zwichnęli czy po prostu nadwyrężyli nogę, od czasu wprowadzenia tego typu obuwia przez 3 lata zdarzył się jeden tego typu wypadek.
 10. Należy dbać o stan techniczny wózka, uczulać operatorów na to, żeby od razu zgłaszali usterki i problemy w sprzęcie, wtedy UDTem nie macie się co martwić.
 11. U mnie w firmie operatorzy noszą kask w kabinie, mamy nawet wózki z zamknięta kabiną jednak to nie ma znaczenia, mają taki obowiązek i tyle. To dla ich bezpieczeństwa, są wstanie wytrzymać te parę godzin w kasku, nawet tak do nich się przyzwyczaili, że noszę ja nawet po za wózkiem, wystarczy, że zakupisz jakieś lepszej klasy, które będą wygodne. Dodatkowo taki kask zapewnia większe bezpieczeństwo pracownikowi, jeżeli coś by spadło na wózek albo tak jak pisała osobą przede mną wózek by się wywrócił. Moim zdaniem w sprawach bezpieczeństwa nie ma co pobłażać pracownikom i należy wymagać od
 12. W pracy kolego masz pracować a nie korzystać z używek, nikt nie kazał Ci się nauczyć palić i uzależnić się od papierosów, równie dobrze ktoś za jakiś czas stwierdzi, że wypicie jednego piwka przed pracą to nic złego bo to też tylko używka. Pracodawcy nikt za to, że pracownik wychodzi na papierosa nie zapłaci więcej, nie pokryję jego kosztów a na jednym papierosie w czasie 8 godzinnego wymiaru pracy w czasie dnia na pewno się nie skończy. I nie porównywałbym picia kawy czy brania tabletki do palenia papierosa, żeby pić kawę nie muszę robić osobnego pomieszczenia, wentylacji i martwić się o to,
 13. U mnie w firmie jest taki obowiązek, każdy operator wózka musi ją posiadać. Nie ma nawet znaczenia czy jest w wózku czy poruszą się pieszo w innym celu. U nas zostało to postanowione w regulaminie wewnętrznym w firmie. Taka kamizelka jest u nas jednym z elementów odzieży roboczej operatora wózka. Zawsze można skorzystać z takiego rozwiązania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...