Skocz do zawartości

Jakub

Członkowie
  • Zawartość

33
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Jakub

• Ranga
    Początkujący
  1. Ej, chyba niektórzy zamiast podusi używają ;-))
  2. Uff, "opierdziel na piśmie" od drogiego... ;-) Jak już nas do makulatury odsyłasz, to mógłbyś rzucić cytatem ;-)))
  3. na 35 mężczyzn powinna być przynajmniej jeden pisuar i jedna miska ustępowa a na 25 kobiet jeden ustęp, chyba, że szczególne przepisy stanowią inaczej. Odległość od stanowiska pracy 75 metrów, pracy chronionej 50 metrów a na świeżym powietrzy 125 metrów.
  4. A udokumentujesz to w jaki sposób, jeśli nie prowadziłeś rejestru? Rany, czepiliście się tych moich, napisanych jako przykład na wypadek braku rejestru faktur jakby Wam zależało na dalszym, systematycznym udawadnianiu, że tylko "bhpowiec praktyk" może coś wiedzieć, bo ten co uczy o bhp wiedzieć nic nie może. Szkoda tylko, że cała ta dyskusja opiera się o nadinterpretację. Otóż - jasno zaznaczyłe i też już w dyskusji padło, że jak się nie ma rejestrów, to chociaż fakturę można pokazać. Chyba, że w paranoicznej firmie pokazanie faktury na papier toaletowy jest tajemnicą handlową, co?
  5. Panie Darku. Może sprawdzić, czy pilnujecie, by pracownik na produkcji nie jadł... znam taką historię, właśnie z cjankami...
  6. Panie Tomaszu to sobie Pan odpowiedział... no i co? w tym konkretnym przypadku ma za znaczenie ta uwaga? nie, wystarczy jeden Toy-toy na 3000 mężczyzn i kobiet...
  7. Dodatkowo - karty charakterystyki substancji chemicznych i zgodność z REACH, zapoznanie pracowników z tymi kartami (jeśli stosowane), ocena ryzyka i zawarte w niej zagrożenia dot. chemii, opisy pojemników, rejestry badan środowiska pracy i oczywiście opierdziel na piśmie Jeśli chodzi o jak to nazwałeś "jesteś czysty" to pamiętaj że jesteś doradcą pracodawcy i powinieneś chronić jego 4-litery (za to ci płaci)musisz w taki sposób go uświadomić, aby wszystko było ok. - ciężka robota
  8. To ciekawe, bo ostatnio znajomemy PIP kazał przedstawić rejest wydawanych pracownikom środków higienicznych... nie chodziło o papier toaletowy, ale o mydło już tak...
  9. Przeliczy liczbę misek ustępowych na liczbę korzystających. Sprawdzi może czystość szafek i dostępność środków higieniczynych, przynajmniej faktury. Jeśli stosujecie cjanopochodne do przygotowania materiału, to też będzie mieć co sprawdzać...
  10. Twój czas poświęcony na pisma był tańszy niż hydraulik? ;-))
  11. nie wiem, i nie muszę wiedzieć... tłumacz ze specjalizacją BHP - o takich zapewne jeszcze trudniej
  12. Potrek! Sprawa jest prosta - kapitał zagraniczny, prezes "zagraniczny" (czy. niepolskojęzyczny) - a więc jak wyobrażasz sobie współpracę z pracodawcą?
  13. witam Panów nie ma się co denerwować... - polski - TAK - angielski - TAK - niemiecki - TAK i mam tu na myśli język, a nie kapitał... bez angielskiego ani rusz... niestety dzieli to bhp'owców nie wg wiedzy fachowej, ale proszę nie zapominać, że w każdej pracy podstawowy element to właściwa komunikacja... bez języka nawet najlepszy nie będzie potrafił swojej wiedzy przekazać, a przecież o to w tym wszystkim chodzi...
  14. Jakub

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

Cześć wszystkim;) Od dłuższego czasu jestem tutaj tylko biernym odserwatorem, więc postanowiłem że może zabiorę głos chociaz w tym temacie. Czemu bhp? Historia moj jest bardzo prosta..po zdaniu matury przyszedl czas na wybór kierunku studiów. Złożyłem podania na kilka różnych kierunków na Politechnice w tym Inzynieria Bezpieczeństwa Pracy..na dwa kierunk na Uniwerystecie. Wczytywalem sie profile absolwentów i zaciekawiło mnie Bhp. Na przeszkodzie przed podjęciem decyzji lekko stawały przedmioty techniczne, jednak w koncu sie zdecydowałem. Utwierdzilem sie w decyzji na 3sem kiedy przedmioty były związane juz tylko stricte z bhp. Skończyłem studia, zaczalem II stopien, a w trakcie udalo mi sie dostać pracę, gdzie pracuje obecnie juz 2 lata;)
  15. Jeżeli jest to poprzedzone sprawdzeniem i serwisem gaśnicy to czemu nie? Kiedyś bawiłem się 10 letnią nieserwisowaną i działała. Oby ciśnienie trzymała