Skocz do zawartości

Leszek77

Członkowie
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Leszek77 w dniu 22 Września 2016

Użytkownicy przyznają Leszek77 punkty reputacji!

Reputacja

2 Nie wyróżnia się

O Leszek77

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Wydaje mi się, że każda osoba, która została odpowiednio przeszkolona, może przeprowadzić szkolenie pierwszej pomocy w zakładzie pracy dla pracowników. W każdej firmie musi być wyznaczona osoba/osoby, który w razie wypadku jest zobowiązana udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
 2. Myślę, że standardowe czujniki dymu nie wykryją e-papierosa. Nigdy nie spotkałem się, żeby jakikolwiek tego typu sprzęt na niego zareagował. Być może należałoby zainwestować wówczas w jakiś naprawdę drogi, porządny sprzęt, choć nie wiem czy to w ogóle pomoże. Chętnie poczytam opinie innych w tym temacie.
 3. Nie zgodzę się z tym. Renta nie przysługuje przy stopniu niepełnosprawności - Zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności to jedno, a komisja z ZUS to całkowicie odrębna sprawa. Można mieć orzeczenie z ZUS z grupą inwalidzką i dostawać rentę, nie mając orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
 4. @Nataliamisiek Ale z tego co mi wiadomo to jest jakiś okres do którego można wykorzystać ten zaległy urlop - nie przepada on od razu z końcem roku. No chyba, że się mylę, sam nie wiem. Zna ktoś może jakieś przepisy, które to regulują? Teraz już całkowicie się pogubiłem.
 5. Tylko, że tu nawet nie chodzi o odbieranie telefonów od szefa, ale także od klientów firmy. Co prawda telefonów w ciągu dnia nie jest bardzo dużo, ale chyba po coś ten urlop biorę, prawda? Nie wiem jak mam delikatnie przeciwstawić się szefowi - nie chcę żeby mnie źle zrozumiał, ale to w końcu czas wolny dla mnie i mojej rodziny.
 6. Nie wiem czy ten przepis będzie odpowiedni, ale to jedyne co mi się skojarzyło: "Wynika to z art. 21 ust. 1 ustawy wypadkowej. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków określonych w tej ustawie było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa."
 7. Wyznaczając strefę niebezpieczną należy użyć taśmy/balustrady w kolorze białym i czerwonym (naprzemienne paski) - w ten sposób ostrzegamy innych przed niebezpieczeństwem. Co równie ważne, strefa niebezpieczna w swym najmniejszym wymiarze liniowym nie powinna mieć mniej niż 6 metrów (licząc od elementów maszyny).
 8. Witam, z pewnością pracodawca musi zakazać osobie nietrzeźwej wykonywać obowiązki pracownicze i wydalić go z miejsca pracy. Co do dyscyplinarnego zwolnienia, myślę że są ku temu powody - jest to poważne naruszenie obowiązków pracowniczych. Myślę, że decyzja należy do pracodawcy.
 9. Dokładnie tak jak napisał Adek - osoby, które pracują mniej niż 6 godzin nie mają prawa do przerwy w pracy, a pracownicy przebywający w pracy więcej niż 6 godzin mają prawo do 15 minut przerwy. Być może absurdalne, ale takie są realia. Niestety my na to wpływu nie mamy.
 10. Witam. W ubiegłym roku nie udało mi się wykorzystać całego urlopu. W tym roku również nie było mi dane jeszcze iść na z niego skorzystać. Zastanawiam się, czy mam jeszcze możliwość wykorzystania tego zaległego. Czy wie ktoś, kiedy mija jego termin? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
 11. Dzień dobry, za tydzień z haczykiem idę na 2 tygodnie urlopu. Szef już mnie poinformował, że będę musiał odbierać służbowy telefon. Nie ukrywam, że nie podoba mi się ten pomysł - chcę się odprężyć i zrelaksować, a nie myśleć o pracy. Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Może macie pomysł jak mam rozwiązać tę sytuację?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...