Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
byern

Mata antyzmęczeniowa

Recommended Posts

Pytanie w kontekście tych wszystkich zawodów i prac wykonywanych na stojąco. Czy mata antyzmęczeniowa to dobra opcja? W sensie czy rzeczywiście wpływa na poprawę komfortu pracy?

Chodzi o to, że te maty są miękkie i mają odpowiedni kształt. Pracownik, który stoi wiele godzin na twardej powierzchni podobno szybciej się się zmęczy, niż gdyby stał na takiej macie (niestety/stety nie wiem tego z własnego doświadczenia :) )

Tego rodzaju maty sprawiają, że podczas wielogodzinnej pracy na stojąco, pewne partie mięśni i stawów nie są aż tak bardzo obciążone. Przekłada się to na lepsze krążenie krwi, zmniejszenie prawdopodobieństwa powstawania żylaków i innych tego rodzaju szkodliwych czynników.

Na youtube jest całkiem dużo filmików z tego zakresu.

Dnia 26.06.2019 o 08:16, Hanna F. napisał:

Chodzi o to, że te maty są miękkie i mają odpowiedni kształt. Pracownik, który stoi wiele godzin na twardej powierzchni podobno szybciej się się zmęczy, niż gdyby stał na takiej macie (niestety/stety nie wiem tego z własnego doświadczenia :) )

Ciężko było się się przerzucić z pracy z pozycji siedzącej na stojącą?

2 godziny temu, janek938 napisał:

Ciężko było się się przerzucić z pracy z pozycji siedzącej na stojącą?

Źle mnie zrozumiałeś, właśnie nigdy nie miałam pracy typowo stojącej w jednym miejscu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować