Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Jak często musze badać stan budynku przed pożarem

Recommended Posts

Hej,

czy wiecie może, jak często należy kontrolować stan techniczny obiektu budowlanego?

czy robi to jakiś specjalista? jeśli tak to kto? czy jest to płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu

Co najmniej raz w roku trzeba skontrolować stan techniczny:elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu, instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Udostępnij ten post


Link to postu

RAZ W ROKU MUSISZ SKONTROLOWAĆ:

Co najmniej raz w roku trzeba skontrolować stan techniczny:

elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,

instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,

instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Ponadto wskazane wyżej instalacje trzeba skontrolować co najmniej dwa razy w roku, w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada, w przypadku budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2.

CO 5 LAT MUSISZ SPRAWDZIĆ:

Co najmniej raz na 5 lat trzeba przeprowadzić kontrolę polegającą na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności domu do użytkowania obiektu budowlanego, jego estetyki oraz otoczenia.

Kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.

Co najmniej raz na 5 lat należy skontrolować ocenę efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń chłodniczych w systemach klimatyzacji, ich wielkości w stosunku do wymagań użytkowych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW.

Udostępnij ten post


Link to postu

A dodatkowo należy także sprawdzi stan techniczny kotłów, także ich efektywność energetycznej kotłów oraz ich wielkości do potrzeb użytkowych:

co najmniej raz na 2 lata - opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej nominalnej wydajności ponad 100 kW,

co najmniej raz na 4 lata - opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej nominalnej wydajności 20 kW do 100 kW oraz kotłów opalanych gazem.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×