Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Marzena 45

Wypadek śmiertelny

5 postów w tym temacie

Ofiara budowlaniec - wraz z szalunkiem balkonowym spada z 3 piętra. Jedyny świadek - kolega z pracy. Na balkonie byli razem ale zdążył wskoczyć na strop jak poczuł ruch. Szalunek wykonany zgodnie standardem czyli stabilnie i przytwierdzone do ściany.  Jak orzec winę?

Ktoś ma jakiś pomysł? lub miał podobną sytuacje?

O matko, protokół chyba policja spisuje ? wydaje mi się ,że tak. Bhpowiec konsultuje to z policją na miejscu zdarzenia.

"W myśl art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 1242 z późn. zm.) – dalej u.u.s.w.p. za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:
1) podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych,
2) podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia,
3) w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy"

Dnia 22.09.2016 o 16:28, Nataliamisiek napisał:

O matko, protokół chyba policja spisuje ? wydaje mi się ,że tak. Bhpowiec konsultuje to z policją na miejscu zdarzenia.

Też mi się wydaje, że policja..

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0