Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Miki

Oznakowanie przeciwpożarowe w piątrowej firmie

3 posty w tym temacie

Cześć, nasza firma wygląda podobnie na dwóch piętrach tj. http://www.klimatysatory.pl/wp-content/uploads/2010/06/Rzut-pomieszczeń.bmp

Czy mógłby ktoś mi wskazać jak w praktyce powinno wyglądać oznakowanie? Czytałem rozporządzenie, ale jest dość mętne oraz niejasne. Nie jestem w stanie go przełożyć na praktykę, gdzie mam przywiesić znaczniki i ile. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

1) Jeśli pomieszczenie ma 100 m2, to będą potrzebne 3 gaśnice. Koło każdej daj znak o gaśnicy.

2) Koło wejścia do firmy instrukcję przeciwpożarową

3) W samym pomieszczeniu znaków kierujących do wyjścia nie trzeba dawać, bo jest to zaledwie 3-4 pomieszczenia

A same zasady nie szukaj w kp i rozporządzeniu tylko Polskiej Normie, do której odnosi się rozporządzenie tj. PN-N-01256-5:1998, albo nowszej:

Cytat

Z każdego miejsca na drodze ewakuacyjnej, w którym może pojawić się wątpliwość, co do kierunku ewakuacji, powinien być widoczny znak ewakuacyjny.

Wielkość (wymiary) znaku powinna być dobierana w zależności od odległości, z jakiej znak ten powinien być dostrzegany przez ewakuujących się ludzi.

Znaki lub ich zestawy znaków należy stosować zgodnie z ich znaczeniem i zastosowaniem.

Przy rozmieszczaniu znaków ewakuacyjnych należy zwrócić uwagę na ich usytuowanie w stosunku do źródeł światła.

Znaki fotoluminescencyjne należy umieszczać możliwie blisko źródła światła w celu zapewnienia ich dostatecznej luminancji.

Znaki ewakuacyjne fotoluminescencyjne powinny być stosowane tam, gdzie funkcjonuje

Tutaj jest to dobrze rozrysowane, chociaż jak jest to firma w lokalu i jest parę pomieszczeń to nie ma sensu tworzyć oznakowania w zakresie bhp. Niechaj się lepiej w całym budynku zajmie tym administrator.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0