Skocz do zawartości

Upoważnienie do przetwarzania danych - kogo trzeba upoważnić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakie podmioty trzeba zazwyczaj upoważnić do przetwarzania danych osobowych podczas prowadzenia działalności gospodarczej? Czy jeśli wpisuję dane do programu komputerowego, który w ten sposób jest mi w stanie wygenerować odpowiednie dokumenty to także muszę taką firmę upoważnić do przetwarzania danych osobowych? Proszę najlepiej o przykłady, bo w internecie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Odnośnik do odpowiedzi

Co do zasady każdego, komu przekazujesz dane. Z wyjątkiem urzędów, czyli tak gdzie wymagają tego przepisy prawa. W praktyce będziesz musiał upoważnić księgową, kuriera, administratorów którzy zarządzają programem z którego korzystasz i w związku z nim przetwarzasz dane online, spółki-matki gdy mają dostęp do danych etc. Sporo tego jest, zazwyczaj podczas rozmowy wszystko wychodzi w tym zakresie.

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze Miki pisze, w praktyce prawie każdego trzeba upoważnić, komu przekazujemy nasze dane. Niestety, ale w tym wypadku ciągle są problemy, gdy idzie o uzyskanie upoważnień od największych podmiotów na rynku (po prostu się bronią przed tym np. firmy hostingowe, kurierzy etc.). Nie chcą mieć dodatkowych papierów, bo te dodatkowe papierki obowiązywałyby ich do ochrony danych tak jak ADO - a to daje więcej obowiązków.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Dokładnie jak piszą Panowie wyżej. Należy upoważnić dosłownie wszystkich, którzy mają dostęp do danych - niezależnie czy formalnie są pracownikami firmy czy też nie. Niestety uzyskanie niezbędnych upoważnień nie zawsze przebiega szybko, gładko i bezproblemowo.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności