Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nemo

Dane klientów przetwarzane w programie, a obowiązek rejestracji zbioru danych osobowych

Recommended Posts

Nemo    0

Cześć, mam pytanie. Czy jeśli dane klientów są przetwarzane tylko w programie (zewnętrznym, należącym do innej firmy, który pomaga mi w rozliczeniu się z klientami oraz nadania przesyłek) to mam obowiązek zgłosić taki zbiór do GIODO?

Ericson    1

Tak, masz taki obowiązek. To, że dane są w praktyce przetwarzane przez inny system informatyczny, to nie oznacza, że przestajesz być administratorem danych. Dane w systemie znalazły się z twojego powodu (bo ty chcesz zawrzeć umowę i się rozliczyć), a więc decydujesz o celach i środkach przetwarzania i w związku z tym jestem ADO. A więc tak, musić zarejestrować taki zbiór, a firmie która przetwarza te dane w internecie musić wręczyć upoważnienie do przetwarzania danych osobowych

Miki    1

Jeśli ten program jest podłączony do Internetu, a spółka ma dostęp do danych w nim przetwarzanych to jak najbardziej masz taki obowiązek, aby zgłosić ten zbiór do GIODO. Chociaż wiem, że w praktyce może być z tym bardzo trudno i tutaj nie ma co się na siłę męczyć z firmami, czasem lepiej odpuścić. W szczególności ,gdy przetwarzasz te dane w wielu programach, które są połączone internetowo.

Andrzej    1

A moim zdaniem nie ma takiego obowiązku, a to z tego też powodu, że w tym wypadku dane są przetwarzane przez osoby, którym je udostępniamy, a nie przez nas. W związku z tym uważam, że nie trzeba zgłaszać takiego zbioru do GIODO, bo to nie my przetwarzamy w tym wypadku dane osobowe, a firma, którym je powierzamy i która dokonuje odpowiednich czynności na nich tj. rozliczenia, faktury etc.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować