Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Doniu

Działalność w sieci - wymagane dokumenty

Recommended Posts

Cześć, zajmuję się sprzedażą w internecie telefonów. Chciałbym się dowiedzieć jakie są wymagane dokumenty podczas prowadzenia tego typu działalności w internecie? Z pewnością będzie to regulamin + polityka prywatności, a czy coś jeszcze jest wymagane? Działalność nie jest duża, więc nie chciałbym od razu iść do kancelarii, która skasuje nie wiadomo ile ..

Udostępnij ten post


Link to postu

W tym zakresie potrzebny będzie regulamin świadczenia usługi, do tego polityka prywatności która uwzględni cookies, do tego także niezbędna będzie polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym w firmie. W ten sposób będziesz miał komplet dokumentów, które pozwolą Ci legalnie działać. Przy okazji będziesz musiał zgłosić kilka zbiorów danych osobowych do GIODO

Udostępnij ten post


Link to postu

Przecież polityka prywatności nie jest dokumentem wymaganym .. Coś takiego w ogóle nie istnieje i jest to tylko i wyłącznie naciąganie klientów na kasę .. Dlaczego w ogóle ludzie to kupują. Co więcej, w polityce prywatności trzeba tylko określić dwa postanowienia z art. 24/25 uodo oraz 173 pr. telekomunikacyjnego - więc wiele roboty z tym nie ma. Można to z powodzeniem zrobić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu

Regulamin i politykę prywatności przystosuje z innej strony internetowej do twojej

Politykę bezpieczeństwa i instrukcję spróbuj stworzyć samemu, albo odpuść temat, bo są to drogie dokumenty, a ryzyko kontroli GIODO jest zerowe .. Nie ma sensu na początku biznesu (jak nie wiesz, czy się utrzyma) nadszarpywać budżet właśnie na takie dokumenty. Jak wszystko się rozwinie to wtedy o tym pomyśl, teraz rośnij w siłę !

Udostępnij ten post


Link to postu

Zgadzam się, z tego co przeczytałem tutaj na forum, to szansa na to, że będziesz miał kontrole GIODO jest bardzo niska, nie ma więc strachu i możesz robić to sobie na spokojnie, bo jednak dobrze regulamin i politykę mieć. Przyda Ci się to w przyszłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą przez pierwszy, czy drugi rok dopiero to nie warto za wiele inwestować w te dokumenty. Być może nie wytrzymasz na rynku 3-4 latach i będziesz miał problemy, a tworzenie papierków może być obciążające. Postaraj się samemu stworzyć odpowiedni regulamin, albo też nieco przerobić te, które znajdziesz w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×