Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
William

Wzór powołania ABI

Recommended Posts

Czy ma ktoś jakiś wzór powołania ABI-ego? Szukałem licznych wzorów, no ale nie wiem na ile są dobre i czy mają wszystko co jest niezbędne. Na co zwracać uwagę podczas powoływania ABI-ego? Czy są jakieś konieczne warunki, które trzeba uwzględnić w takich upoważnieniu? Proszę najlepiej o linki do formularzy, które zostały już w praktyce sprawdzone

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Przede wszystkim należy się zapoznać z ustawą w tym zakresie, tam będziesz miał wskazane jakie są uprawnienia i obowiązki ABI-ego. Warto wspomnieć, że samo powołanie to po prostu wskazanie jego danych i dokonanie tego w formie pisemnej za pomocą wzoru.

To jest załącznik z rozporządzenia, wypełnij i wyślij do GIODO

Udostępnij ten post


Link to postu

Też korzystałem z tego wzoru do rozporządzenia, zgłosiłem do GIODO ABI i nie było z tym żadnego problemu. Potem otrzymałem potwierdzenie rejestracji. Tylko trzeba dobrze dane wpisać i będzie wszystko git :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Również korzystałem kiedyś z tego https://rejestrabi.pl/files/powolanieABI-druk.pdf i nie było żadnego problemu. Doniu dobrze piszę, że trzeba pamiętać tylko o tym, żeby dobrze wypełnić wszystkie dane i pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu

No i nie można zapomnieć o tym, że ma go podpisać Administrator danych osobowych, a nie kancelaria która nas obsługuje, czy też inny podmiot.. Jeśli zastanawiasz się nawet nad tymi wzorami, to skorzystaj z tego z rozporządzenia, który jest zawsze wklejany. Dobrze wypełnić, podpisać i nie będzie większego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu

A na jaki adres należy wysłać ten wzór powołania ABI, aby było to skuteczne?

Ten adres jest dobry - Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
ul. Stawki 2 
00-193 Warszawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu

Dzięki za ten druk, przydał się :)
ITprofi - tak, dobry adres podałeś. Sam na niego wysłałem i ABI (jeden z moich pracowników) został poprawnie zarejestrowany. Rzeczywiście jest to tylko formularz do wypisania, nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×