Skocz do zawartości

Leon

Członkowie
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Leon

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Aha, dzięki za informację, zbyt wiele mi to nie wyjaśniło...
 2. Teraz to ja już nic z tego wszystkiego nie rozumiem...
 3. Dzięki za wyjaśnienie, faktycznie tych przepisów jest tyle, że ciężko się w tym wszystkim jest czasami dokładnie połapać, zagmatwane to jest porządnie i tylko wprowadza człowieka w błąd, szkoda, że polskie prawo nie może być bardziej przejrzyste i sensowne. I nawet zbytnio logiką nie można sobie pomagać, bo wydawałoby się, że w takim budynku jak blok gaśnica powinna być, mieszak tam wiele ludzi i lepiej, żeby mieli dostęp do czegoś co pozwoli ugasić niewielki pożar, kiedy taki wybuchnie...ale w sumie co ja tam wiem, szkoda strzępić języka na to, jak to polskie prawo wygląda...
 4. Z drugiej strony będą czasami takie przypadki, że tylko właśnie dla tego powodu, żeby nadzorować pracownika będzie można założyć monitoring. Zwłaszcza jeżeli chodzi o jakieś fabryki itp. Na zewnątrz to okej, dla ochrony mienia ale w środku już pod to tego nie podciągniesz.
 5. Blok chyba jest budynkiem mieszkalnym i o ile dobrze się orientuję to na klatce gaśnica się znajdować musi, więc jak to w końcu rozumieć? Bo sam się w tym gubię już...
 6. Są klasy odporności ogniowej, ona sama też jest wyrażana w minutach od czasu kiedy zacznie się pożar.
 7. Aktualne przepisy tego nie wymagają, jednak zawsze dobrze dbać o to dla własnego bezpieczeństwa i samochodu.
 8. Cześć, najlepiej będzie jak się zapoznasz z tym linkiem http://archiwum.ciop.pl/15831.html Również pozdrawiam!
 9. Z tego co znalazłem w internecie to nie ma takiego obowiązku, zaznaczam jednak, że mogę się mylić bo specem od tego tematu nie jestem. Trzeba je tylko wymieniać kiedy jest okazja, to znaczy w momencie kiedy stary się uszkodzi, zniszczy wtedy już kupujemy ten który spełnia normy ISO.
 10. A o takie urazy głowy bardzo łatwo kiedy jest się wózkowym i ładuję się towar na regały itp, coś takiego w łatwością zamieścisz w ocenie ryzyka zawodowego.
 11. Musisz wypełnić wniosek, możesz go poszukać w necie albo też zlecić to firmie, która zajmie się tym wszystkim za Ciebie.
 12. Hej, wiem na 100%, że te rozporządzenie odpowie przynajmniej częściowo na Twoje pytanie. Proszę zapoznaj się z nim. Art. 237, paragraf 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.). Wiem, że są kolejne przepisy, które tego dotyczą ale w tym momencie nie jestem wstanie tego sprawdzić.
 13. Obowiązujące w Polsce wymagania dotyczące znaków ochrony przeciwpożarowej zawarto w normie PN-EN ISO 7010:2012Poprzednie wymagania, zostały wycofane przez Komitet Techniczny PKN pod koniec 2013 roku. Znaki BHP zgodne z normą PN-EN ISO 7010 cechuje międzynarodowy charakter i duża rozpoznawalność co jest zdecydowanie ich największym plusem, są też szeroko stosowane więc każdy je zna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...