Skocz do zawartości

Olaf

Członkowie
  • Zawartość

21
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Olaf

• Ranga
    Nowicjusz
  1. To zabawne, bo w Polsce i tak trzeba się trzymać przepisów po polsku i w zasadzie "korporacyjna koordynacja" powinna się sprowadzić do zupełnie innego podejścia - przetłumaczenia wszelkich dokumentów przez tłumacza na polski, żeby bhpowiec-Polak sobie je poczytał i ewentualnie część zastosował (jeśli ostrzejrze i warte tego) a resztę odrzucił. Zastanawiam się czasem czy takie "posiedzenia" nie są po to, żeby główni zarządzający firmą nie czuli się potrzebni? To raczej zabawa w potakiwanie, że nasza filia w Polsce spełnia zalecenia ogólnoświatowe korporacji... problem w tym, że bhp nie dotknęła sensu stricte globalizacja... zatem raczej ta koordynacja jest taką raczej iluzoryczną
  2. Olaf

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

Jeszcze warto zrobić ratownictwo i specjalistę ppoż
  3. Olaf

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

Już dawno się nie udzielałem zatem zabiorę głos jako ten młody... Nie będę ukrywał że mam juz zawód. Na studia BHP poszedłem dla kasy ( a raczej wizji zarobienia jeszcze trochę pieniędzy do pensji ). Wydaje mi się że połączenie jednego i drugiego ( tj zadwodu budowlańca i służby BHP jest możliwe niewielkim nakładem pracy ) no i oczywiście szkolenia. Narazie zdobywam tajniki zawodu, chłonę wiedzę jak pelikan i w miarę zdobywania wiedzy zmieniam zdanie o zawodzie. Niestety moje wyobrażenie o zawodzie się zmienia. Ale nic to.....
  4. Na pana Darka zawsze można liczyć, dzięki. I tak zanim to przeczytałem, to gaśnica była już napełniona, ale teraz już przynajmniej wiem, że dla bezpieczeństwa powinn się to robić obojętnie ile czasu mi zajęło gaszenie czy ile środka gaśniczego wydaje się, że zużyłem.
  5. kupiłem tą wodną mgłową ogniochron. Tam jest 3l środka gaśniczego. Ale szczerze mówiąc trochę spanikowałem i nie wiem czy nie zużyłem większości. Bezpieczniej będzie chyba napełnić, nie?
  6. ja się zgadzam z twoją początkową wypowiedzą. kupuje gaśnice przez internet i jestem spokojniejszy.
  7. ;-) Jeśli dorzucimy do tego te "moje" pampersy z budowy, to mamy prawie idealną linie produkcyjną
  8. Robson uważam iż Twoje wątpliwości rozwiać powinna szczegółowa analiza zapisu w ropzporządzeniu : "...Ilość, rodzaj i temperatura tych napojów powinny być dostosowane do warunków wykonywania pracy i potrzeb fizjologicznych pracowników..." Szczczególnie zwróciłbym uwage na sformułowania "ilość" oraz "dostosowane do warunków wykonywania pracy i potrzeb fizjologicznych pracowników" Nie jestem prawnikiem ale dla mnie to jest jednoznaczne ,że jeśli pracownikowi chce się pić (ma taką potrzebę fizjologiczną), to ma się napić a pracodawca jest zobowiązany tak ustawić procesy produkcyjne aby każdy pracownik mógł to zrobić...
  9. Ja bym prosił jak można. Pozdrawiam
  10. nie mówimy o egzaminie tylko o poziomie prezentowanej przez nich wiedzy (lub też nie chcieli się nią dzielić, bo w końcu chleb im zabieramy... :))
  11. z tym się zgodzę, niestety - strażacy nie prezentują zbyt wysokiego poziomu - przynajmniej Ci, których ja spotkałem. Potwierdził to również kurs - zamiast wycieczki do zakładu (w ramowym programie), zabrali nas na Jasną Górę... I fakt, nie rzadko zdarza się, że trzeba po nich takie dokumenty, o których piszesz, poprawiać.
  12. Olaf

buty ochronne

Zagubiłem się w mnogości;) Jeśli byłbyś uprzejmy,którą normą mam się sugerować dla moich potrzeb?
  13. Olaf

buty ochronne

Możesz mi pomóc w jakiej tego szukać?
  14. Olaf

buty ochronne

Mam pytanie odnośnie butów. Jestem geologiem, od czasu do czasu wpadnę na budowę zrobić pomiary ale generalnie pracuję w terenie. Tak czy siak muszę mieć buty z metalowymi noskami i blachą w podeszwie (dla własnego bezpieczeństwa i fizycznego i psychicznego). Pytanie: czy mogą to być buty np produkowane dla armii amerykańskiej (mają zabezpiczenia przeciwminowe!:D)? Czy muszą to być buty zgodne z polskimi przepisami? Jestem tylko pracownikiem, nie siedzę w BHP. Chcę zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo bo niestety buty które mam (trzewiki "techno" i gumowce z blachą) są strasznie niewygodne i niehigieniczne krótko mówiąc. Z góry dzięki za rady