Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Należy pamiętać, że IOD podlega bezpośrednio zarządowi/dyrekcji. Należy sprawdzić, czy taki IOD będący pracownikiem będzie obiektywny w trakcie kontroli. Podmiot zewnętrzny patrzy na daną firmę inaczej. Nie zna układów i dlatego może być bardziej obiektywny. Sprawdzając dokumentację raczej nie będzie się obawiał krytykować i dawać zalecenia. Z uwagi iż taki podmiot odpowiada przed ADO jest szansa, że będzie dostatecznie cisnął ADO aby wprowadzać zalecenia.

Poza tym przepisy się zmieniają. W tym roku np. zmieniło się blisko 200 ustaw i rozporządzeń. Podmiot zewnętrzny zwykle ma kilku pracowników, którzy na bieżąco analizują zmieniające się przepisy. Czy jeden pracownik w firmie byłby w stanie to robić? Tak, ale wtedy jest zatrudniony na pół etatu jako IOD i nie robi niczego innego. W przypadku podmiotów zewnętrznych kwota jaką się płaci jest niższa od wynagrodzenia dla pracownika. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności