Skocz do zawartości

Marek Rajszczak

Członkowie
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Marek Rajszczak

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Czasem dokumenty stanowią tajemnicę Jednostki. Wtedy możemy tylko opisać nieprawidłowość zaś samego dowodu nie zamieścimy.
 2. Po pierwsze raport/protokół z podpisami. Po drugie dowody. Jeśli wszystko jest w porządku - nie koniecznie, ale jeśli są nieprawidłowości to lepiej dołączyć do raportu/protokołu co było nieprawidłowe (jeśli jest taka możliwość).
 3. Marek Rajszczak

  Ochrona danych osobowych w szkole

  Należy tylko pamiętać, żeby prawidłowo przygotować taką zgodę uwzględniając przepisy. Dodatkowo ważne są prawidłowo wpisane cele.
 4. Marek Rajszczak

  Zewnętrzny IOD - czy się opłaca?

  Należy pamiętać, że IOD podlega bezpośrednio zarządowi/dyrekcji. Należy sprawdzić, czy taki IOD będący pracownikiem będzie obiektywny w trakcie kontroli. Podmiot zewnętrzny patrzy na daną firmę inaczej. Nie zna układów i dlatego może być bardziej obiektywny. Sprawdzając dokumentację raczej nie będzie się obawiał krytykować i dawać zalecenia. Z uwagi iż taki podmiot odpowiada przed ADO jest szansa, że będzie dostatecznie cisnął ADO aby wprowadzać zalecenia. Poza tym przepisy się zmieniają. W tym roku np. zmieniło się blisko 200 ustaw i rozporządzeń. Podmiot zewnętrzny zwykle ma kilku pracowników, którzy na bieżąco analizują zmieniające się przepisy. Czy jeden pracownik w firmie byłby w stanie to robić? Tak, ale wtedy jest zatrudniony na pół etatu jako IOD i nie robi niczego innego. W przypadku podmiotów zewnętrznych kwota jaką się płaci jest niższa od wynagrodzenia dla pracownika.
×