Skocz do zawartości

Marek Rajszczak

Członkowie
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Marek Rajszczak

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Czasem dokumenty stanowią tajemnicę Jednostki. Wtedy możemy tylko opisać nieprawidłowość zaś samego dowodu nie zamieścimy.
 2. Po pierwsze raport/protokół z podpisami. Po drugie dowody. Jeśli wszystko jest w porządku - nie koniecznie, ale jeśli są nieprawidłowości to lepiej dołączyć do raportu/protokołu co było nieprawidłowe (jeśli jest taka możliwość).
 3. Należy tylko pamiętać, żeby prawidłowo przygotować taką zgodę uwzględniając przepisy. Dodatkowo ważne są prawidłowo wpisane cele.
 4. Należy pamiętać, że IOD podlega bezpośrednio zarządowi/dyrekcji. Należy sprawdzić, czy taki IOD będący pracownikiem będzie obiektywny w trakcie kontroli. Podmiot zewnętrzny patrzy na daną firmę inaczej. Nie zna układów i dlatego może być bardziej obiektywny. Sprawdzając dokumentację raczej nie będzie się obawiał krytykować i dawać zalecenia. Z uwagi iż taki podmiot odpowiada przed ADO jest szansa, że będzie dostatecznie cisnął ADO aby wprowadzać zalecenia. Poza tym przepisy się zmieniają. W tym roku np. zmieniło się blisko 200 ustaw i rozporządzeń. Podmiot zewnętrzny zwykle ma kilku pracowników, którzy na bieżąco analizują zmieniające się przepisy. Czy jeden pracownik w firmie byłby w stanie to robić? Tak, ale wtedy jest zatrudniony na pół etatu jako IOD i nie robi niczego innego. W przypadku podmiotów zewnętrznych kwota jaką się płaci jest niższa od wynagrodzenia dla pracownika.
×