Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lux

Gdzie nie trzeba posiadać gaśnicy

Recommended Posts

Witam

Chciałabym się dowiedzieć, w jakich budynkach/obiektach nie trzeba posiadać gaśnicy. Wiem, że większość budynków jest zobowiązana je posiadać, ale jakie są wyjątki w tym zakresie?

Udostępnij ten post


Link to postu

Cześć, budynki mieszkaniowe są zwolnione z tego obowiązku. A poza tym wszędzie wymagana jest gaśnica, chyba jedna na kondygnację oraz, aby każda osoba miała do niej dostęp w promieniu 30 metrów. Ponadto, także nie trzeba mieć gaśnicy w wszelkiego rodzaju obiektach, które nie są traktowane jako budynki np. altanki, ogródki, etc. Sporo teraz jest takich konstrukcji, w ramach których nawet nie wiadomo czy jest to budynek, czy też nie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Czyli z tego co dobrze rozumiem w bloku gaśnica musi być ale na klatce schodowej? Wiadomo, że w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach gaśnicy nie trzyma się pod łóżkiem ale na klatce w bloku chyba powinna być co? 

Udostępnij ten post


Link to postu

Łuk@sz w bloku gaśnica być musi, bo jest to budynek zamieszkiwania zbiorowego (a więc ZL V) a nie mieszkalny (ZL IV) - wynika to z rozporządzenia mswia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, obiektów etc. par. 32 pkt. 3, który nie wymienia ZL IV jako obiektu, który musi mieć odpowiednią gaśnicę

Udostępnij ten post


Link to postu

Monika jesteś świadoma prawa o ochronie przeciwpożarowej a zadajesz takie banalne pytania? Nie offtopujac w mieszkaniu , dom jednorodzinny nie zamieszkiwany przez więcej niż 2 rodziny , jakkolwiek to dziwnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×