Skocz do zawartości

Gdzie nie trzeba posiadać gaśnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałabym się dowiedzieć, w jakich budynkach/obiektach nie trzeba posiadać gaśnicy. Wiem, że większość budynków jest zobowiązana je posiadać, ale jakie są wyjątki w tym zakresie?

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, budynki mieszkaniowe są zwolnione z tego obowiązku. A poza tym wszędzie wymagana jest gaśnica, chyba jedna na kondygnację oraz, aby każda osoba miała do niej dostęp w promieniu 30 metrów. Ponadto, także nie trzeba mieć gaśnicy w wszelkiego rodzaju obiektach, które nie są traktowane jako budynki np. altanki, ogródki, etc. Sporo teraz jest takich konstrukcji, w ramach których nawet nie wiadomo czy jest to budynek, czy też nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z tego co dobrze rozumiem w bloku gaśnica musi być ale na klatce schodowej? Wiadomo, że w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach gaśnicy nie trzyma się pod łóżkiem ale na klatce w bloku chyba powinna być co? 

Odnośnik do odpowiedzi

Łuk@sz w bloku gaśnica być musi, bo jest to budynek zamieszkiwania zbiorowego (a więc ZL V) a nie mieszkalny (ZL IV) - wynika to z rozporządzenia mswia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, obiektów etc. par. 32 pkt. 3, który nie wymienia ZL IV jako obiektu, który musi mieć odpowiednią gaśnicę

Odnośnik do odpowiedzi

Monika jesteś świadoma prawa o ochronie przeciwpożarowej a zadajesz takie banalne pytania? Nie offtopujac w mieszkaniu , dom jednorodzinny nie zamieszkiwany przez więcej niż 2 rodziny , jakkolwiek to dziwnie brzmi.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności