Skocz do zawartości

Oddymianie pasaży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie w sprawie oddymiania pasaży w centrach handlowych. Pracujemy nad koncepcją przebudowy części parteru w obiekcie handlowym dwukondygnacyjnym. Parter stanowi odrębną strefę pożarową (piętro kolejną, klatki schodowe również odrębną strefę). Projekt przewiduje rozbudowę parteru w celu powiększenia pow. handlowej. Część pom. jednak nie wynjmowana przed inwestora i stanowią one lokale handlowe zamykane roletami. Pojawia nam się problem nie tylko oddymiania (brak atrium!, nad całym stropem piętro) ale również oddzielenia ścian od pasażu. Wszystkie lokale (około 8) zamykane są za pomocą rolet. 

Jakie są możliwości spełnienia wymogów ppoż? 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Mam jeszcze pytanie dot. kanałów oddymiających i generalnie wentylacyjnych, również do budynku wielkopowierzchniowego. Z czego powinny być wykonane takie kanały, aby spełniały wszystkie normy ppoż?

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście z materiałów ognioodpornych i jest takich dużo na rynku. To co należy uwzględnić projektując kanał wentylacyjny i oddymiający to maksymalne wymiary i przekrój takiego kanału, ciśnienie panujące w kanałach, wilgotność środowiska w którym będą pracowały kanały.

Kanały mogą być wykonane z blachy stalowej i często tak właśnie się robi lub z płyt ognioochronnych.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności