Skocz do zawartości

Wymagania przy ogrzewaniu gazowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Jakie formy zabezpieczenia powinny zastosować osoby które decydują się na montaż przydomowej butli gazowej wraz z instalacją do podgrzewania powietrza i wody?
Nie mogłem znaleźć dogodnego miejsca do umieszczenia tego postu ;) Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, +Ksawery+ napisał:

Jakie formy zabezpieczenia powinny zastosować osoby które decydują się na montaż przydomowej butli gazowej wraz z instalacją do podgrzewania powietrza i wody?
 

Jeżeli osoba która chce posiadać takie urządzenie, zapewne zamawia specjalistyczną ekipę do montażu, tacy ludzie powinni wszystko wiedzieć. Poza tym dostając taki sprzęt zazwyczaj dołączona jest notka i tam takie rzeczy powinny się znaleźć. 

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, BusinessMan napisał:

Jeżeli osoba która chce posiadać takie urządzenie, zapewne zamawia specjalistyczną ekipę do montażu, tacy ludzie powinni wszystko wiedzieć. Poza tym dostając taki sprzęt zazwyczaj dołączona jest notka i tam takie rzeczy powinny się znaleźć. 

Dziękuję za odpowiedź ale nie do końca o to mi chodziło. Czy mam Dokupić jakieś rzeczy itp. ?

 

Odnośnik do odpowiedzi

Postępowanie administracyjne
Aktualne prawo budowlane mówi, że na budowę zbiornika o pojemności do 7 m³ nie jest wymagane pozwolenie na budowę, a tylko zgłoszenie budowlane. Widać, że wszystkie przedstawione zbiorniki spełniają ten wymóg. Należy uzyskać warunki zabudowy (na zbiornik i przyłącze gazowe).
W tym celu trzeba złożyć do Urzędu Gminy wniosek uzupełniony o mapę geodezyjną do celów informacyjnych z naniesioną lokalizacją zbiornika. Na tej podstawie można wykonać projekt, który trzeba dołączyć do wniosku – zgłoszenia budowlanego. Do budowy można przystąpić, jeśli w ciągu 30 dni nie otrzyma się decyzji administracyjnej o odrzuceniu zgłoszenia.
 

Projekt i prace instalacyjne
Projektant z uprawnieniami budowlanymi w zakresie projektowania sieci i instalacji gazowych wykonuje projekt przyłącza i instalacji zewnętrznej oraz wewnętrznej, sprawdzając w terenie planowaną lokalizację zbiornika. Uwaga! Budowa instalacji gazowej wymaga pozwolenia na budowę!
Przepisy wymagają, żeby zbiornik z gazem był zainstalowany poza budynkiem mieszkalnym w odpowiedniej odległości od domu i granic posesji. Dla podziemnego zbiornika o pojemności 4850 litrów ustalone są następujące odległości:

  • 3 m – od budynku mieszkalnego, innych obiektów budowlanych, ogrodzenia i dróg;
  • 8 m – od niezasyfonowanych studzienek kanalizacyjnych, a także studzienek wodociągowych;
  • 3 m – od elektrycznej linii napowietrznej o napięciu do 1 kV.

Poza tym zbiornik musi być uziemiony. Wokół płyty należy wykonać otok z bednarki i w dwóch miejscach podłączyć do niego zbiornik. Dodatkową ochroną zbiornika dla zbiorników podziemnych, zgodnie z zaleceniami jest ochrona katodowa.

Instalacja zbiornika podziemnego wymaga przygotowania wykopu oraz wylania podstawy betonowej, na której zostanie posadowiony zbiornik.
Dla podziemnego zbiornika o pojemności 4850 l wykop ma wymiary 4 x 3 m i głębokość 2,5 m. Natomiast płyta ma wymiary 2 x 1,5 m, wys. 25 cm.
Zbiornik jest mocowany do betonowej płyty za pomocą taśm.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności