Skocz do zawartości

E N D R J U

Członkowie
  • Zawartość

9
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O E N D R J U

• Ranga
    Nowicjusz
  1. E N D R J U

Gaśnice i ich rozmieszczenie

Obiekty muszą być wyposażone w gaśnice, spełniające wymagania Polskich Norm, dotyczących gaśnic. Rodzaj gaśnic powinien być dostosowany do gaszenia tych grup pożarów, które mogą wystąpić w obiekcie: A - materiałów stałych, zwykle pochodzenia organicznego, których normalne spalanie zachodzi z tworzeniem żarzących się węgli; B - cieczy i materiałów stałych topiących się; C - gazów; D - metali;F - tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych. Jedna jednostka masy środka gaśniczego 2 kg (lub 3 dm3) zawartego w gaśnicach przypada, z wyjątkiem przypadków określonych w przepisach szczególnych:na każde 100 m2 powierzchni strefy pożarowej w budynku, nie chronionej stałym urządzeniem gaśniczym: zakwalifikowanej do kategorii zagrożenia ludzi ZL I, ZL II, ZL III lub ZL V, produkcyjnej i magazynowej o gęstości obciążenia ogniowego ponad 500 MJ/m2, zawierającej pomieszczenie zagrożone wybuchem, na każde 300 m2 powierzchni strefy pożarowej nie wymienionej w pkt. 1), z wyjątkiem zakwalifikowanej do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV. Gaśnice w obiektach powinny być rozmieszczone:w miejscach łatwo dostępnych i widocznych, w szczególności: przy wejściach do budynków, na klatkach schodowych, na korytarzach, przy wyjściach z pomieszczeń na zewnątrz, w miejscach nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie źródeł ciepła (piece, grzejniki), w obiektach wielokondygnacyjnych - w tych samych miejscach na każdej kondygnacji, jeżeli pozwalają na to istniejące warunki. Przy rozmieszczaniu gaśnic muszą być spełnione następujące warunki: odległość z każdego miejsca w obiekcie, w którym może przebywać człowiek, do najbliższej gaśnicy nie powinna być większa niż 30 m, do gaśnic powinien być zapewniony dostęp o szerokości co najmniej 1 m
  2. E N D R J U

Jaki rodzaj czujki dymu wybrać

Zaletą czujnika jonizacyjnego jest to, że wykrywa nawet najmniejszą ilość dymu i substancji jakie związane są z pożarem, dlatego jest polecany do pomieszczeń zagrożonych szybkim rozprzestrzenieniem się pożaru.
  3. TomYomTomasz też próbowałem ci pomóc, ale niestety nie mogłem znaleźć, żadnych przepisów zalecających się specjalnie do urządzeń takich jak kserokopiarek Znalazłem jedynie to: Tu masz mowę, o tym, że pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia dobrej wentylacji w pomieszczeniach w których panuje duża temperatura (kserokopiarka może rozgrzać się do 200 st. cel.) i gdzie mogą unosić się szkodliwe pyłki.
  4. E N D R J U

Analiza zagrożeń PPOŻ

Dziękuję, ale nie Ostatecznie, definitywnie, na sto procent chodzi mi o analizę zagrożeń ppoż
  5. Nie musisz dodatkowo kupować niczego, wszystko masz we wglądzie ekipy montażowej
  6. Mógłby mi ktoś podać jakiś przykład ewentualnie, jakieś wskazówki co do stworzenia analizy zagrożeń ppoż?
  7. E N D R J U

Wykształcenie BHP

Zapomniałem dodać pytania Znalazłem to na jakiejś stronie, czy sam pracodawca może wykonywać takie szkolenia?
  8. E N D R J U

Wykształcenie BHP

Instruktaż ogólny (szkolenie wstępne ogólne) może prowadzić: pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  9. E N D R J U

Wykształcenie BHP

Witam, czy osoba która posiada wyższe wykształcenie BHP może przeprowadzać szkolenia z zakresu BHP, czy potrzebuje do tego jakichś dodatkowych dokumentów?