Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maciej

Zaznajomienie pracowników z przepisami p.poż

Recommended Posts

Czy  za zaznajomienie pracowników z przepisami/zasadami ppoż może zostać uznane szkolenie wstępne BHP, w ramach którego realizowana jest tematyka przeciwpożarowa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeżeli program szkolenia wstępnego bhp zawiera tematykę związaną z zapoznaniem się z przepisami/zasadami ppoż. to oczywiście takie szkolenie przeciwpożarowe może być wystarczające. W tym przypadku należy również zwrócić uwagę na Instrukcje Bezpieczeństwa Pożarowego, która określa zasady i sposoby zapoznania pracowników z przepisami przeciwpożarowymi. Jeżeli ww. instrukcja IBP wskazuje, że ma być to oddzielne szkolenie, z oddzielnym zaświadczeniem lub podpisanym oświadczeniem, to niestety szkolenie wstępne bhp nie będzie wystarczające. Reasumując, punktem wyjścia jest IBP, jeżeli zakład jest zbyt mały gdzie IBP nie jest wymagana, to punktem wyjścia jest program szkolenia bhp.

Udostępnij ten post


Link to postu

Obiekty podlegają obowiązkowi IBP, niestety nie zostały one nigdy wprowadzone (obecnie są tworzone) zatem plan szkolenia wstępnego BHP jest jedynym programem w zakresie przepisów przeciwpożarowych. W momencie wprowadzenia IBP dobędzie się szkolenie dotyczące jej treści. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×