Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
AlicjaP

Czy zgłaszać zbiór do GIODO

Recommended Posts

Jestem właścicielem aplikacji, która zbiera takie dane jak imie, nazwisko, e-mail oraz nickname użytkownika, który chce korzystać z mojej aplikacji. Przetwarzam te dane tylko i wyłącznie do celów statystycznych, czy w związku z tym muszę zgłosić ten zbiór na GIODO? Nikomu ich nie przekazuję

To czy komuś przekazujesz dane, czy też nie ma znaczenia dla obowiązku zgłoszenia bazy do GIODO. W tym wypadku taki obowiązek istnieje bezwzględnie jeśli przetwarzasz dane osobowe, o ile nie jesteś zwolniona z tego obowiązku (zwolnienia to art. około 42-3 uodo). W naszej firmie też mamy podobną aplikację i zgłaszaliśmy taki zbiór danych osobowych tj. zbiór danych osobowych przetwarzanych w programie X.

Cześć!

Tak jak pisała @RestauracjaDomi nie ma znaczenia czy przekazujesz te dane dalej jakiejś innej firmie, urzędowi, kancelarii i tym podobnym. Wystarczy, że je zbierasz, masz gdzieś zapisane. Cel zbierania danych nie ma znaczenia, czy robisz to dla statystyk czy dlatego, że potrzebujesz takich danych w swojej działalności gospodarczej. Musisz zgłosić ten zbiór do GIODO. Łatwo można na czymś takim wpaść i mieć problemy, więc lepiej dla Ciebie będzie jak zgłosisz ten zbiór. Mam nadzieję, że Ci pomogłam!

Pozdrawiam!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować