Skocz do zawartości

Pracodawca nie założył teczki z dokumentacja


Sonsty765

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, co się stanie, gdy pracodawca nie założył teczki z dokumentacją, a te dokumenty najzwyczajniej w świecie zgubiły się, czy PIP może wymierzyć kare? jesli tak, to w jakiej wysokości? Odnowa tych dokumentów wiąże się z ponownym szkoleniem i badaniem?

Odnośnik do odpowiedzi

Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników reguluje rozporządzenie MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. z 1996 r. nr 62, poz. 286 ze zm.), zwane dalej rozporządzeniem.

Odnośnik do odpowiedzi

Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników reguluje rozporządzenie MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. z 1996 r. nr 62, poz. 286 ze zm.), zwane dalej rozporządzeniem.Nie jest konieczne prowadzenie teczek personalnych dla osób, które pracodawca angażuje na podstawie umów o dzieło lub umowy zlecenie.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności