Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Telefix

Przekazywanie danych przez system informatyczny, a obowiązek kopii danych?

Recommended Posts

Mógłbym mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób mam spełnić obowiązek kopii danych osobowych, jeśli przetwarzam je w systemie informatycznym (za pomocą programu world ship od UPS do nadawania przesyłek) - przecież nie będę tych danych specjalnie spisywał do innego pliku? W jaki sposób należy spełnić ten obowiązek w takich przypadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu

Kopiujesz tylko te dane, które posiadasz w systemie (na kompie) .. Innych danych w ogóle nie kopiujesz, czyli tych, które znajdują się w różnych programach. Inne osoby są w tym wypadku upoważnione do przetwarzania tego typu danych, a więc tym samym zabezpieczenia tych danych (czyli wykonywania kopii). Ty tylko musisz zadbać o to, aby UPS podpisała upoważnienie do przetwarzania danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu

Dokładnie, kopiowanie danych z różnych programów byłoby zupełnie bez sensu .. Chociaż i tak jak program nie generuje żadnych plików z danymi, a jest tylko formularzem to może być problem. Bo jak nie jest połączony z Internetem taki program, to teoretycznie miałbyś obowiązek skopiowania takich danych .. Ale to rzeczywiście nie miałoby sensu. W praktyce ciężko jest wypełnić wszelkie normy, które są związane z ochroną danych osobowych

Udostępnij ten post


Link to postu

Przepis brzmi tak: "procedury tworzenia kopii zapasowych zbiorów danych oraz programów i narzędzi programowych służących do ich przetwarzania"

Czyli oprócz skopiowania zbiorów danych, masz dokonać kopii programów służących do ich przetwarzania. Same programy także mogą zawierać dane, jednakże gdy przetwarzasz te dane w formie online np. za pomocą określonej strony internetowej to radziłbym po prostu kopiować całą stronę (co zresztą się zapewne dzieje na hostingu serwera).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×