Skocz do zawartości

Przekazywanie danych przez system informatyczny, a obowiązek kopii danych?


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób mam spełnić obowiązek kopii danych osobowych, jeśli przetwarzam je w systemie informatycznym (za pomocą programu world ship od UPS do nadawania przesyłek) - przecież nie będę tych danych specjalnie spisywał do innego pliku? W jaki sposób należy spełnić ten obowiązek w takich przypadkach?

Odnośnik do odpowiedzi

Kopiujesz tylko te dane, które posiadasz w systemie (na kompie) .. Innych danych w ogóle nie kopiujesz, czyli tych, które znajdują się w różnych programach. Inne osoby są w tym wypadku upoważnione do przetwarzania tego typu danych, a więc tym samym zabezpieczenia tych danych (czyli wykonywania kopii). Ty tylko musisz zadbać o to, aby UPS podpisała upoważnienie do przetwarzania danych osobowych.

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, kopiowanie danych z różnych programów byłoby zupełnie bez sensu .. Chociaż i tak jak program nie generuje żadnych plików z danymi, a jest tylko formularzem to może być problem. Bo jak nie jest połączony z Internetem taki program, to teoretycznie miałbyś obowiązek skopiowania takich danych .. Ale to rzeczywiście nie miałoby sensu. W praktyce ciężko jest wypełnić wszelkie normy, które są związane z ochroną danych osobowych

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis brzmi tak: "procedury tworzenia kopii zapasowych zbiorów danych oraz programów i narzędzi programowych służących do ich przetwarzania"

Czyli oprócz skopiowania zbiorów danych, masz dokonać kopii programów służących do ich przetwarzania. Same programy także mogą zawierać dane, jednakże gdy przetwarzasz te dane w formie online np. za pomocą określonej strony internetowej to radziłbym po prostu kopiować całą stronę (co zresztą się zapewne dzieje na hostingu serwera).

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności