Skocz do zawartości

karburator

Członkowie
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Odpowiedzi dodane przez karburator

 1. Dnia 18.09.2016 o 07:36, wojciechbednarczuk napisał:

  Pracowałem w wielu firmach, w chwili obecnej prowadzę swoją działalność i wszędzie było tak, że pracownikowi na godzinę pracy przysługuje 5 minut przerwy czyli jeśli pracujesz 8 godzin to masz 40 minut przerwy - cały etat, a jeśli cztery godziny czyli 1/2 etatu przysługuje 20 minut, a na 3/4 etatu 30 minut. I tak to wszytko wygląda. 

  Niezłe głupoty wypisałeś. Ciekawe w których firmach masz 40 minut przerwy...

  Na 8 godzin pracy przysługuję 15 minut przerwy, tak to wygląda ustawowo. Jeżeli masz jej więcej to już dobra wola pracodawcy. Często jest też spotykana praktyka, że ma się dodatkowe 15 minut przerwy co daje w sumie pół godziny ale zostajesz 15 minut dłużej w pracy. 

  Wyjątkiem są osoby, które mają grupę inwalidzką, one mają więcej przerwy. 

 2. Zespół powypadkowy, w skład którego wchodzi pracownik służby bhp, ustali faktyczne przyczyny zdarzenia, jakiemu uległ pracownik i czy faktycznie do tego zdarzenia doszło w pracy. Niestety zdarzają się tacy cwaniacy i trzeba sobie z tym jakoś radzić.

  Kolego przed mną jednak dobrze podkreślił, że poszkodowany w wypadku powinien mieć dokumentację medyczną, która potwierdzi, że ma jakiś uszczerbek na zdrowiu, bez tego ani rusz. 

 3. 2 minuty temu, Kronos napisał:

  4. Jakie są czynności związane z odbiorem?

  Co do tego pytania to: 

  Zakres czynności kontrolno-rozpoznawczych związanych z odbiorem obejmuje:

  – sprawdzenie dokumentacji po wykonawczej wraz z protokołami sprawdzenia; dokumentacja powinna zawierać aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności, świadectwa dopuszczenia do stosowania.

  – pomiar wydajności i ciśnienia hydrantów zewnętrznych,

  – sprawdzenie odległości między hydrantami,

  – sprawdzenie łatwego dostępu do hydratu i zasuwy odcinającej,

  – oznakowanie hydrantów zewnętrznych.

   

 4. Odbiór przeważnie ma rok ważności, jednak są wózki na których będzie trwał dłużej. Sprawdzasz to w księdze rewizyjnej każdego wózka. 

  Co do pierwszego pytania to potrzebujesz: certyfikat pochodzenia, specyfikacja techniczna, wniosek o przeprowadzenie badania technicznego, DTR (Dokumentacja Techniczno-Ruchowa), Schemat układu hydraulicznego i elektrycznego. 

  Z tego co pamiętam to nic więcej nie potrzeba. Wniosek o przeprowadzenie badania technicznego spokojnie znajdziesz w internecie. 

 5. Hej. W Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego powinny się znajdować: 

  - warunki ochrony przeciwpożarowej, związanej z przeznaczeniem, sposobem użytkowania, realizowanym procesem technologicznym, magazynowaniem (składowaniem) i warunkami technicznymi obiektu, w tym ryzyka wybuchu.

  - zdefiniowanie wyposażenia w wymagany sprzęt przeciwpożarowy i gaśnice oraz sposoby wykonywania ich przeglądów technicznych oraz czynności konserwacyjnych.

  - procedury postępowania w sytuacji pożaru lub innego zagrożenia.

  - metody zabezpieczenia prac ryzykownych pod względem pożarowym, o ile prace o takim charakterze są przewidywane.

  - uwarunkowania oraz organizację ewakuacji osób oraz praktyczne sposoby ich weryfikacji.

  - procedury zapoznania użytkowników obiektu, w tym pracującego personelu, z przepisami ppoż oraz treścią instrukcji przedmiotowej.

  - zadania i wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej dla osób, które są ich stałymi użytkownikami.

  - plany obiektów, uwzględniające również ich usytuowanie, oraz przylegającego terenu.

  - wskazanie imienne osób lub określonych podmiotów, które opracowują instrukcję.

   

  Podstawa prawna to rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. 

  • Like 1
 6. Hej. 

  Pracodawca zatrudnia 12 osób i korzysta z firmy zewnętrznej, która zajmuję się BHP, sam tylko przeprowadza szkolenia na stanowiska. I ostatnio na budowie miał miejsce wypadek. Przy wykańczaniu domu, jeden z pracowników potknął się i spadł z dwóch ostatnich stopni schodów. Wynikiem tego wypadku było stłuczenie żeber i parę otarć. 

  Czy w tym wypadku pracodawca musi informować Państwową Inspekcję Pracy? Czy zwołać zespół powypadkowy? Kto musi w takim wypadku wchodzić w skład tego zespołu?

×
×
 • Dodaj nową pozycję...