Skocz do zawartości

karburator

Członkowie
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez karburator

 1. Jaka to praca? Czy opuścił zakład pracy w takim wypadku?
 2. Ja bym od razu zwolnił dyscyplinarnie, coś takiego nie może mieć miejsca. Dodatkowo, trzeba dać jasny sygnał innym pracownikom, że coś takiego nie będzie tolerowane. My Polacy mamy chyba jeszcze mentalność po poprzednim systemie politycznym, gdzie było dopuszczane, żeby pracować po pijaku...
 3. Tak, w tym artykule co czytałem parę lat temu, też było zawarte to, że można go zgłosić na początku a nie pod sam koniec dniówki.
 4. Niezłe głupoty wypisałeś. Ciekawe w których firmach masz 40 minut przerwy... Na 8 godzin pracy przysługuję 15 minut przerwy, tak to wygląda ustawowo. Jeżeli masz jej więcej to już dobra wola pracodawcy. Często jest też spotykana praktyka, że ma się dodatkowe 15 minut przerwy co daje w sumie pół godziny ale zostajesz 15 minut dłużej w pracy. Wyjątkiem są osoby, które mają grupę inwalidzką, one mają więcej przerwy.
 5. Pracodawca może odmówić, jak każdego urlopu. Jeżeli wpłynie to na pracę w zakładzie. Natomiast z tego co pamiętam to ciekawostka jest taka, że urlop na żądanie można zgłosić już w czasie trwania swojej pracy, nie jest wymagane zgłaszanie go przed rozpoczęciem. Jednak na to informację natknąłem się parę lat temu i możliwe, że nowe przepisy to zmieniły.
 6. Zaległy urlop wykorzystuję się do końca września następnego roku. Jednak bardzo często pracodawcy wolą, żeby wykorzystać go już z początkiem roku ponieważ bywa tak, że się to nawarstwia i nie wykorzystuję się nowego, który nabywa się z początkiem roku.
 7. A ta kamizelka daje większą szansę na to, że zostaniesz szybciej przez niego zauważony. Po za tym pracodawca zawsze może Ci ją wpisać jako środki BHP, które musisz mieć na sobie dla swojej ochrony, to ma sens, nawet jeżeli Ty jesteś uparty i nie chcesz tego dostrzec.
 8. Tylko tutaj nie chodzi o to, żeby ta kamizelka dodatkowo Cie chroniła jak się wydarzy wypadek, ona ma jemu zapobiegać przez to, że będziesz lepiej widoczny. Ma zapobiegać wypadkom a nie Cie chronić jak zbroja jak już na Ciebie coś wpadnie albo wjedzie w Ciebie inny wózek, rozumiesz?
 9. Są po to, żeby takiego wózkowego chociaż było łatwiej np zauważyć na hali produkcyjnej czy też magazynie. Nie zawsze jest tam wystarczające oświetlenie, panuję pośpiech i o wypadek nie łatwo, nie rozumiem więc Twojego oburzenia.
 10. Na 100% dotyczy kobiet w ciąży a czy jeszcze kogoś to niestety nie jestem pewien.
 11. Sprecyzuj dokładnie ile godzin dziennie pracuję i ile dzieci karmi, bo przepisy są różne pod tym względem.
 12. Dorywczo max 20 kg, jeżeli chodzi o ciężar stały to 12 kg.
 13. Cześć! Musisz pamiętać o tym, że nie każda osoba niepełnosprawna wymaga tego, żeby jej stanowisko pracy zostało dopasowane, przystosowane dla niej. Nie napisałeś o jaką niepełnosprawność chodzi ale jeżeli jest w stopniu lekkim to podejrzewam, że nie będziesz musiał. Jednak wszystko zależy od tego jaki to przypadek.
 14. Zespół powypadkowy, w skład którego wchodzi pracownik służby bhp, ustali faktyczne przyczyny zdarzenia, jakiemu uległ pracownik i czy faktycznie do tego zdarzenia doszło w pracy. Niestety zdarzają się tacy cwaniacy i trzeba sobie z tym jakoś radzić. Kolego przed mną jednak dobrze podkreślił, że poszkodowany w wypadku powinien mieć dokumentację medyczną, która potwierdzi, że ma jakiś uszczerbek na zdrowiu, bez tego ani rusz.
 15. Co do tego pytania to: Zakres czynności kontrolno-rozpoznawczych związanych z odbiorem obejmuje: – sprawdzenie dokumentacji po wykonawczej wraz z protokołami sprawdzenia; dokumentacja powinna zawierać aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności, świadectwa dopuszczenia do stosowania. – pomiar wydajności i ciśnienia hydrantów zewnętrznych, – sprawdzenie odległości między hydrantami, – sprawdzenie łatwego dostępu do hydratu i zasuwy odcinającej, – oznakowanie hydrantów zewnętrznych.
 16. Z tego co znalazłem w internecie to drabina musi posiadać kosz ochronny w przypadku kiedy drabina jest wyższa niż wysokość 3 m.
 17. Tak też zrobiliśmy, firma BHP, która nas obsługuję zajęła się wszystkim i jest po problemie. Powiedzieli nam również, że taki wypadek to wypadek lekki i nie potrzeba wtedy informować PIPu ani prokuratury.
 18. Odbiór przeważnie ma rok ważności, jednak są wózki na których będzie trwał dłużej. Sprawdzasz to w księdze rewizyjnej każdego wózka. Co do pierwszego pytania to potrzebujesz: certyfikat pochodzenia, specyfikacja techniczna, wniosek o przeprowadzenie badania technicznego, DTR (Dokumentacja Techniczno-Ruchowa), Schemat układu hydraulicznego i elektrycznego. Z tego co pamiętam to nic więcej nie potrzeba. Wniosek o przeprowadzenie badania technicznego spokojnie znajdziesz w internecie.
 19. Kolega przede mną zapomniał o rozporządzeniu MSWIA z dnia 16 lipca 2009 roku, DZ.U.2009 nr 119 poz.988. Dotyczy one projektów budowlanych pod względem ochrony przeciwpożarowej.
 20. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego podlega wymogowi okresowej aktualizacji, nie rzadziej niż raz na dwa lata, jak również po nastąpieniu takich zmian sposobu eksploatacji obiektu lub procesu technologicznego, które doprowadzą do wystąpienia innych warunków ochrony przeciwpożarowej.
 21. Hej. W Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego powinny się znajdować: - warunki ochrony przeciwpożarowej, związanej z przeznaczeniem, sposobem użytkowania, realizowanym procesem technologicznym, magazynowaniem (składowaniem) i warunkami technicznymi obiektu, w tym ryzyka wybuchu. - zdefiniowanie wyposażenia w wymagany sprzęt przeciwpożarowy i gaśnice oraz sposoby wykonywania ich przeglądów technicznych oraz czynności konserwacyjnych. - procedury postępowania w sytuacji pożaru lub innego zagrożenia. - metody zabezpieczenia prac ryzykownych pod względem pożarowym, o ile prace o
 22. Dzięki za informację! A macie może doświadczenie jak ogarnąć dokumentację powypadkową?
 23. Hej. Pracodawca zatrudnia 12 osób i korzysta z firmy zewnętrznej, która zajmuję się BHP, sam tylko przeprowadza szkolenia na stanowiska. I ostatnio na budowie miał miejsce wypadek. Przy wykańczaniu domu, jeden z pracowników potknął się i spadł z dwóch ostatnich stopni schodów. Wynikiem tego wypadku było stłuczenie żeber i parę otarć. Czy w tym wypadku pracodawca musi informować Państwową Inspekcję Pracy? Czy zwołać zespół powypadkowy? Kto musi w takim wypadku wchodzić w skład tego zespołu?
 24. Wszystko zależy od charakteru pracy, tego czy kierowca wózka często z niego wysiada i czy wykonuję inne czynności.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...