Skocz do zawartości

StrażakSamuel

Członkowie
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O StrażakSamuel

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. StrażakSamuel

  Wymagania weterynaryjne przy odbiorze

  Do usług WARUNKI PRZECHOWYWANIA MLEKA Pomieszczenie do przechowywania mleka musi być odizolowane od źródeł zakażenia (urządzeń do przechowywania odchodów, silosów, toalet) Pomieszczenie do przechowywania mleka nie może łączyć się z ww. pomieszczeniach również przez ciągi wentylacyjne i musi być oddzielone od innych pomieszczeń szczelnymi drzwiami. Pomieszczenie powinno mieć wyjście zewnętrzne tak, aby pobieranie mleka nie odbywało się poprzez wnętrze obory. Ściany i podłoga oraz powierzchnie robocze muszą być łatwe do mycia, czyszczenia i dezynfekcji - zmywalne. Podłoga nachylona w celu umożliwienia spływu cieczy do kanalizacji. Jeśli stosowane są urządzenia do doju lub schładzania typu bańkowego, również, sufit pomieszczenia musi być zmywalny. Urządzenia chłodnicze. Jeśli mleko dostarczane jest do zakładu przetwórczego nie później niż 2 godziny po doju - urządzenia chłodnicze nie są wymagane. Jeśli mleko dostarczane jest raz na 24 godz.- wymagane jest schładzanie do temp. Nie większej niż 8°C , jeżeli mleko odstawiane jest rzadziej niż raz na dobę - temp. Schładzania powinna wynosić max. 6°C. Pojemność zbiorników powinna być dostosowana do poziomu produkcji i częstotliwości odbioru surowca. Agregat próżniowy dojarki i silnik agregatu chłodzącego, jeżeli nie jest bezpośrednio przy zbiorniku chłodzącym powinny znajdować się w pomieszczeniu oddzielnym od pomieszczenia do przechowywania mleka. Pomieszczenie do przechowywania mleka musi być zabezpieczone przed dostępem szkodników zwłaszcza gryzoni i owadów.
 2. StrażakSamuel

  Jaki rodzaj czujki dymu wybrać

  To zalży też od tego w jakim pomieszczeniu chcesz zamontować czujnik, jak możesz opisz trochę to miejsce.
 3. StrażakSamuel

  Orzeczenie lekarskie

  Dziękuję za udzielenie informacji
 4. Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kwestii, dotyczącej dokumentowania orzeczeń lekarskich wydawanych przez lekarza medycyny pracy, czy pracownik powinien zatrzymać oryginał orzeczenia lekarskiego a pracodawca kopię, czy też odwrotnie?
 5. StrażakSamuel

  Jaki rodzaj czujki dymu wybrać

  Nie wiem czy ktoś się spotkał z takim podziałem czujników dymu, są chyba czujniki które działają na różne sposoby pobierania informacji
×