Skocz do zawartości

Tomuś

Członkowie
  • Zawartość

10
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Tomuś

• Ranga
    Nowicjusz
  1. NIE JEST POTRZEBNY KURS PEDAGOGICZNY wystarczy metodyka prowadzenia szkoleń (w ramach przedmiotu na studiach) zadaj sobie pytania: czy masz dość wytrzymały charakter?? siłę przekonywania?? czy jesteś gotów oglądać miejsca wypadków (wszystkich razem ze śmiertelnymi)?? czy jesteś gotów wziąć na siebie odpowiedzialność za czyjeś Życie?? stojąc między pracownikami a pracodawcą ?? jeśli na wszystkie odpowiedziałeś tak możesz szukać dalej ... pamiętaj, że to jest zawód z misją ...
  2. Aby prowadzić firmę zajmującą się szkoleniami nie potrzebujesz być specjalistą BHP wystarczy być inspektorem lub takowych zatrudnić czyli nie potrzebujesz rocznej praktyki natomiast jeśli prócz szkoleń chcesz brać się za outsourcing usług BHP i przejmować na siebie lub swoją firmę obowiązki służby BHP z pracodawcy jako specjalista spoza zakładu musisz być SPECJALISTĄ BHP 1. Urząd Miasta(odpowiednie PKD) 2. GUS 3. ZUS 4. US 5. Konto 6. Księgowa (chyba, że sam się na tym bardzo dobrze znasz) 7. Kadra posiadająca odpowiednią wiedzę i umiejętności (wątpliwe jest, że po samych studiach BHP posiadasz takowe - chociaż papiery się zgadzają) 8. Do każdego szkolenia: Dzienniki szkoleń, rejestr, egzamin, wydanie odpowiedniego zaświadczenia. spotkałem się z taką opinią, że jeśli nie masz specjalisty to zawsze pracodawca jest organizatorem szkolenia, pamiętaj, że szkolenia są zwolnione z VAT (zwolnienie przedmiotowe) jeśli świadczysz inne usługi ze stawką 22% musisz rozliczać się tzw. "strukturą" z US z Robertem też się zgadzam
  3. Panie Jakubie Rejestr a faktury to dwie różne rzeczy po zmianach w kodeksie pracy wyraźnie jest napisane, że pracodawca musi zapewnić środki czystości, Tak jak Edward powiedział mogą być nawet z przemytu ważne, by były dostępne i by stworzyć ich rejestr a co ma rejetr do faktur ?? no pewnie jak dał ciała i nie ma rejestru to się broni fakturami jeden inspektor to uzna drugi nie Poza tym koledze chodzi o PIS nie PIP a tak swoją drogą, czy jest jakieś rozporządzenie mówiące o ilości toalet na ilość pracowników ??
  4. Miałem fajną przygodę szkolić Prezesa - Hiszpana jak przyszedłem do firmy nie mieli nic kompletnie przecież po co badania lekarskie?? i co to jest BHP ?? niezłe wyzwanie
  5. Ja też nie dostałem zapytania ofertowego poza tym polecam firme BHPEX
  6. BHP po polsku komunikacja z szefostwem po angielsku czemu nie, tutaj nawet nie chodzi o problem komunikacji językowej, a raczej o różnice kulturowe Np. w Łodzi budują tramwaj regionalny (możesz bez problemu wejść na budowę przejść przez przebudowywaną ulicę przy ciężkim sprzęcie i nikt Ci nawet uwagi nie zwróci. Tutaj jesteśmy gorsi ( przepisy mamy tylko nikt ich nie stosuje) Jak ktoś ma podstawy angielskiego to nie będzie miał problemu przygotować raport po angielsku, ale problem pojawia się przy dyskusjach. Kadra Starsza = brak poliglotów Kadra Młodsza = brak odpowiedniego doświadczenia (patrz wyjątki) 2 do brydżyka
  7. Tomuś

Co mnie napadło, że wybrałem bhp?

Powiedział Olaf, który się jeszcze załapał na przyśpieszone studia Beata - BHP jest ekstra, ale też jest wkurzające. Pracę bez doświadczenia ciężko znaleźć, ale jak już je masz, jest dużo łatwiej. Co do "zawodu" - nie bierz tego w cydzysłowie. To jest zawód pomimo lamentów niektórych inżynierów ( a może "inzynierów"?) i nie ma potrzeby robić cudzysłowia
  8. To jest odwieczny problem. W zaleznosci pod kontrolujacego strażaka nie zawsze wystarcza im ppoz w ramach bhp. Najlepsze jest że obowiązek przeszkolenia wynika z przepisów pożarowych ale nie ma tam okreslonego ramowego programu i czasokresu szkoleń. Pamietam w latach 90-tych strazacy przyjmowali że szkolenie ppoz w danej firmie przechodzi sie 1 raz, póżniej wymyslili że minimum co 5 lat "bo tak jest w bhp" jak również wstepne i okresowe ( bez podstawy prawnej). znajduje czesto takie zapisy w Instrukcjach bezpieczeństwa pozarowgo.
  9. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1371200.html tu jest przykład tylko nie wiem czy mogę ACTA podpisana
  10. No chyba tak najlepiej, z odpowiednią formuła podświetlające komórki u pracowników u których konczą się terminy. na zółto 3 miesiące, na czerwono-po terminie.