Skocz do zawartości

Julka

Członkowie
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Julka

  1. Dziękuję, no to przez weekend nasmaruję odpowiednie pisemko i zobaczymy co na to dział prawny odpowie. A tak w ogóle to nie macie jakiś wieści czy nie mają w planach tego jakoś dokładniej sprecyzować z tymi szkoleniami PPOŻ jakieś czasookresy itd ?
  2. No tak, przecież to 1991, 100 lat temu ;-)
  3. No i chyba tak trzeba będzie zrobić, no ale jak to jest ustawa, to do komendanta głównego PSP czy niżej?
  4. Mi też się tak wydaję, ale szef jest nieugięty w tej kwestii, ciekawe co na to ustawodawcy.
  5. No to drodzy Koledzy mam dla Was pewną zagwostkę, mój kierownik powiedział, że w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej jest napisane w Art 4 pkt 2: Czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej mogą wykonywać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Proszę zwrócić na sformułowanie MOGĄ tzn, że nie muszą, więc inspektorzy i specjaliści ochrony przeciwpożarowej są niepotrzebni i wystarczy i że czynności z zakresu ochrony ppoż może robić nawet księgowa albo kadrowa. Co Wy na to Panowie ?
  6. W Art. 4 Ustawy o ochronie przeciwpożarowej jest między innymi mowa, o tym, że właściciel, zarządca itd ma obowięzak zapoznać pracowników z przepisami ppożarowymi - nie ma jednoznacznie napisanego, że ma zrobić to w postaci szkolenia, więc znowu jest pytanie czy może dać pracownikowi instrukcję do przeczytania i na zasadzie - podpisz, że się zapoznałeś, uznać, że sprawa jest załatwiona. Pytam się o to wszystko, bo muszę mieć niezbite dowody, że to szkolenie musi być. niestety faktycznie frustrujące jest to, ze nie ma jakiś szczegółowych wytycznych odnośnie tego jaki powinien byc czaso okres
  7. Dziekuję bardzo za pomoc, czyli moje przypuszczenia się sprawdziły, ale wolałam się upewnić zanim wyskoczę z tematem do prezesa
  8. Drogie Koleżanki i Drodzy koledzy, mam pytanie czy istnieje jakieś rozporządzenie, ustawa, która jednoznacznie nakazuje organizowanie szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej ? Wiem, że w ramach szkoleń okresowych BHP powinna być część poświęcona temu zagadnieniu, no a jeśli powinna być to czy może prowadzić tą tematykę tylko bhpowiec ? czy musi być to minimum insp. ochrony przeciwpożarowej? przepraszam, jeśli się powtarzam, z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności