Skocz do zawartości
  • 0

praca przy komuterze


mtyburska2@o2.pl

Pytanie

Dzień dobry,

Jestem pracownikiem księgowości pracującym przez 8 godzin przy komputerze..Od pewnego czasu pracodawca postanowił, że nie będziemy drukować faktur, które wpływają do nas na adres emailowy tylko bezpośrednio z niego są wgrywane do programu księgowego.Moja praca polega na sprawdzaniu wszystkich danych z faktury z danymi w programie księgowym  wprowadzonych przez innych pracowników. Aby to zrobić muszę otworzyć dokument w programie księgowym i jednocześnie dokument  z załącznika z emaila .Problem jest w tym, że ¾ ekranu zajmuje program księgowy, a 1/3 załącznik, z którego właściwie nic nie można przeczytać. Można powiększyć, ale wtedy widzę kawałek faktury więc , żeby wszystkie dane widzieć na niej to trzeba ciągle ją przesuwać we wszystkie kierunki. Jeśli zmieniam zakładkę ,bo muszę sprawdzić coś w innym miejscu to faktura ulega zmniejszeniu do pierwotnego stanu, no to znów muszę powiększać. Jeśli muszę wejść do następnej zakładki to faktura się zmniejsza i tak bez końca.Pragnę nadmienić ,że jestem pracownikiem przed emeryturą, wzrok niestety już porządnie nadszarpnięty.

Proszę mi powiedzieć czy pracodawca  ma prawo do takiego zachowania i co ja mogę zrobić w tej sytuacji.Czy mogę dopominać się od pracodawcy

drukowania tych dokumentów?Czy mam takie prawo?.Po ośmiu godzinach pracy w  ten sposób mój wzrok pogorszy się jeszcze bardziej, nie wspominając o kręgosłupie, bo pozycja też nie należy do najwygodniejszych.

Jeśli temat nie dotyczy Państwa to proszę mi powiedzieć kto może mi pomóc w tej sytuacji.

Z poważaniem

Maryla Tyburska

 

Odnośnik do odpowiedzi

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli stanowisko jest ergonomiczne tj. biuro i krzesło zgodne z przepisami, monitor również spełnia wymagania, oświetlenie jest odpowiednie - to reszta kwestii wychodzi poza ramy BHP.

Niestety sposób układania okienek na ekranie i odczytywania ich na monitorze nie kwalifikuje się pod żaden przepis prawa, który można wykorzystać do zaprzestania wykonywania pracy lub wymusić zmianą.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się wyłącznie rozmowa z przełożonym lub informatykiem jak ulepszyć wykonywanie danej pracy.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności