Skocz do zawartości
  • 0

Czy mają prawo mnie kontrolować ..???


marcopolo444@gazeta.pl
Go to solution Solved by Rafał Wielgus,

Pytanie

Witam, od kilku lat prowadzę taką  swoją działalość .. polega  ona na okzajonalnym, krótko terminowym, /jedno-dwudniowym  wynajmowaniu pokoju  lub czasami miesięczno do  dwu miesięcy, Jak jakaś grupa przyjedzie , na remont do zakładu, czy czasami  goście weselni po weselu.i rózne inne sytuacje,.  Na poddaszu  na 4 pokoje , i 14 miejsc. Moja działalność  jest bez NIPu  bez  zregonu, tak strikte  to nie jest działalność gospodarcza,.. Swój sposób na zycie  zgłosiłem do urzędu skarbowego, płacę  podatek zryczałtowany 8,5%...Nie płącę Zusu bo mam ubezpieczenie na Krusie.. Tak to ogólnie wygląda.. Chciałem się zapytać jakim prawem  może mnie kontrolować  Sanepid? Czy ma prawo? Na podstawie jakiego paragrafu.. Czy to jest zwyczajnie  szukanie sobie zajęcia. albo lita ciekawość .. Jak bym miał  działnośc gospodarczą w postaci hotela, czy zajazdu .. miałbym firmę zarejestrowaną w urzędzie, pod Nipem, Regonem, to zrozumiałe. Pytałem dwóch innych z konkurencji w mojego regionu, to o niczym takim nie słyszeli ...>:(

Odnośnik do odpowiedzi

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
  • Solution

Instytucja sanepidu, czyli Państwowa Inspekcja Sanitarna, uregulowana została w ustawie z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. 2006, Nr 122, poz. 851 z późn. zm.). Zgodnie z art. 1 ustawy sanepid jest powołany do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności sanepid sprawuje nadzór nad warunkami higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny radiacyjnej, warunkami zdrowotnymi żywności, żywienia i przedmiotów użytku, higieniczno-sanitarnymi.

Zgodnie z ogólnym zapisem art. 26 ust. 1 ustawy sanepid ma prawo wstępu do mieszkania, w którym ma być lub jest prowadzona działalność usługowa lub produkcyjna, niezależnie od tego czy występuje podejrzenie bądź została stwierdzona choroba zakaźna czy zagrożenie zdrowia czynnikami środowiskowymi. W razie naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych sanepid nakazuje w drodze decyzji administracyjnej usunięcie w określonym terminie tych uchybień.

Reasumując art. 26 ust. 1 stanowi podstawę kontroli, o której mowa w zapytaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności