Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
BnB

Upoważnienie urzędu do przetwarzania danych

6 postów w tym temacie

Dzień dobry, czy urzędy do których przesyłamy różnego rodzaju dane osobowe także trzeba upoważniać do przetwarzania danych osobowych?

Nie ma takiej potrzeby, ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje wyjątek w tym zakresie.

Urzędów nie trzeba pisemnie upoważniać do tego, aby mogli przetwarzać dane osobowe im przekazywane. Art. 23 ust. 2 1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy: 2) jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa" Taki obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa jest m.in obowiązek zgłoszenia pracownika do ZUS, opłacenia składek etc. Z tego też powodu nie trzeba im osobnego upoważnienia wręczać. Tutaj masz więcej na ten temat: www.giodo.gov.pl/plik/id_p/901/j/pl/

Edytowano przez ArturBejm
1 osoba lubi to

Dzięki artur, zastanawiałem się też nad tym .. bo trochę tych danych rozsyłam po urzędach, a chciałem mieć już zapiętą na ostatni guzik sprawę związaną z ochroną danych osobowych.

Heh, przynajmniej jedna "pierdoła" do zrobienia mniej. Może ktośby zebrał dane z tego forum do jednego postu, tak aby stworzyć jakiś dobry poradnik w zakresie danych osobowych w firmie

1 osoba lubi to

11 godzin temu, Dariusz.P napisał:

Heh, przynajmniej jedna "pierdoła" do zrobienia mniej. Może ktośby zebrał dane z tego forum do jednego postu, tak aby stworzyć jakiś dobry poradnik w zakresie danych osobowych w firmie

Bardzo dobry pomysł! Byłoby to bardzo pomocne, żeby cała wiedza znajdowała się w jednym poście, temacie! Popieram! 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0