Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sławomir.L

Obowiązki zmiany haseł co 30 dni

Recommended Posts

Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Praktycznie wszędzie trzeba zmieniać tak hasła. Co więcej nawet nauczyciele muszą zmieniać hasło co 30 do swojego konta w dzienniku wirtualnym. Faktycznie może czasem kłopotliwe ale idzie się przyzwyczaić. Hasło zawsze można sobie gdzieś zapisać i tyle. Jak dla mnie ma to pewien sens ale każdy ma inne zdanie w tym temacie. Warto jednak pamiętać, że jest to również dodatkowe zabezpieczenie danych osobowych. 

Dnia 10.08.2016 o 11:41, Sławomir.L napisał:

Dzień dobry, zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać .. Administrator danych osobowych jest obowiązany do tego, aby zmieniać hasła co 30 dni w systemie operacyjnym oraz aplikacjach. Przecież to jakaś bzdura! Jak można tak często zmieniać hasła, to nie ma najmniejszego sensu, nie mówiąc już, że będzie trudne do praktycznej realizacji w firmie .. Macie jakieś sposoby na to?

Z tego co wiem to  grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nie zaleca się by było jedno hasło ,ponieważ gdy ktoś ukradnie/przechwyci nam jedno hasło to ma dostęp do innych programów/urządzeń. To chyba z powodu tego, że coraz więcej jest ataków hakerów.

Cytat

Z tego co wiem to  grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nie zaleca się by było jedno hasło ,ponieważ gdy ktoś ukradnie/przechwyci nam jedno hasło to ma dostęp do innych programów/urządzeń. To chyba z powodu tego, że coraz więcej jest ataków hakerów.

A możesz wskazać na przepis, który przewiduje odpowiedzialność karną za naruszenie tego obowiązku?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować