Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adam

Wzór upoważnienia do przetwarzania danych osobowych

Recommended Posts

Witam, ostatnio dowiedziałem się, że potrzebuję upoważnić moich pracowników do przetwarzania danych osobowych. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy posiadacie jakieś wzory, które łatwo można by było wypełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu

Rzuciłem szybko okiem na nie i wydają się być ok. Mają wszystko co jest niezbędne, to jest wskazanie nazwy zbioru danych osobowych i zakresu w którym określona osoba będzie mogła przetwarzać dane osobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu

Niestety, ale bardzo często poważnym problemem jest to, aby wskazać w jakim zakresie upoważniamy określoną osobę. Bardzo często zakres upoważnienia jest po prostu za wąski, dlatego też powinniśmy dokładnie określić, jakie operacje będą wykonywane przez taką osobę oraz na jakim zbiorze danych osobowych. Jeśli nie mamy polityki bezpieczeństwa informacji, to powinniśmy jakąś wyodrębnić zbiór danych np. zbiór danych pracowników dla celów świadczenia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ten wzór z gofin dobry, o ile ktoś jest w stanie precyzyjnie określić zbiór danych osobowych, które taka osoba będzie przetwarzać i do których ma dostęp. Często po biurach walają się wszystkie papiery i to dosłownie z wszystkich zbiorów danych osobowych .. Dlatego czasem trzeba by było takiego pracownika upoważnić wręcz do wszystkiego, aby mógł przetwarzać tego typu dane osobowe. Ponadto trzeba wiedzieć, kto jest upoważniony do podpisania takiego upoważnienia. Jest to problem w szczególności w spółkach, gdzie nie zna się do końca zasad reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×