Skocz do zawartości

Wzór upoważnienia do przetwarzania danych osobowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dowiedziałem się, że potrzebuję upoważnić moich pracowników do przetwarzania danych osobowych. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy posiadacie jakieś wzory, które łatwo można by było wypełnić?

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale bardzo często poważnym problemem jest to, aby wskazać w jakim zakresie upoważniamy określoną osobę. Bardzo często zakres upoważnienia jest po prostu za wąski, dlatego też powinniśmy dokładnie określić, jakie operacje będą wykonywane przez taką osobę oraz na jakim zbiorze danych osobowych. Jeśli nie mamy polityki bezpieczeństwa informacji, to powinniśmy jakąś wyodrębnić zbiór danych np. zbiór danych pracowników dla celów świadczenia pracy.

Odnośnik do odpowiedzi

Ten wzór z gofin dobry, o ile ktoś jest w stanie precyzyjnie określić zbiór danych osobowych, które taka osoba będzie przetwarzać i do których ma dostęp. Często po biurach walają się wszystkie papiery i to dosłownie z wszystkich zbiorów danych osobowych .. Dlatego czasem trzeba by było takiego pracownika upoważnić wręcz do wszystkiego, aby mógł przetwarzać tego typu dane osobowe. Ponadto trzeba wiedzieć, kto jest upoważniony do podpisania takiego upoważnienia. Jest to problem w szczególności w spółkach, gdzie nie zna się do końca zasad reprezentacji.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności