Skocz do zawartości
Andrzej

Czy trzeba upoważnić firmę hostingową?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy trzeba upoważnić firmę hostingową do przetwarzania danych osobowych, jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą poprzez prowadzenie strony internetowej, która zbiera dane? Prowadzę sklep internetowy, newsletter, a w związku z tym na serwerach hostingodawcy jest trochę danych. Chciałbym mieć dobrze zrobioną dokumentację, w związku z tym mam takie pytanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz, akurat tutaj GIODO się nie będzie czepiał, bo hostingodawcy się bronią tym, że nie wiedzą jakie pliki są zapisywane na ich serwerze. W związku z tym, że nie wiedzą, co przetwarzają, to nie wiedzą, że są to dane osobowe.

Tutaj masz odpowiedź GIODO:

Cytat

Jeżeli podmiot udostępniający system (serwer) nie posiada wiedzy co do rodzaju danych przetwarzanych w tym systemie i nie powierzono mu danych w myśl art. 31 ustawy, to podlega on postanowieniom art. 14 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i jego odpowiedzialność za przetwarzane dane jest ograniczona zgodnie z art. 12–15 tej ustawy.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcielibyśmy się trzymać wprost litery prawa to powinniśmy podpisać z hostingodawcą odpowiednią umowę. Ale z racji tego, że się GIODO nie będzie czepiał, to nie ma być nadgorliwym. Wiadomo co jest gorsze od nadgorliwości ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś wkleić link do tej decyzji GIODO? Szukałam na internecie, ale nie mogłam znaleźć jego decyzji :( A mam jutro dać znać w firmie, czy muszą taką umowę podpisać, czy też nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×