Skocz do zawartości

Badanie wody w basenie


Rekomendowane odpowiedzi

jak właściwie jest z tą wodą basenową??Stosuje się normy do wody pitnej (rozp min. zdrow. z marca 2007r) czy powinno sie przyjmować kryteria jak do kąpielisk. czy oznaczacie w wodzie basenowej enterokoki i ogólną liczbę w 22st.C ??

Odnośnik do odpowiedzi

wytyczne NIZP-PZH (dawniejszego PZH) nie są żadną podstawa prawna - w przypadku zaskarżenia przez właściciela basenu decyzji, nie ma możliwości aby opierać się na wytycznych PZH...chyba ze się mylę
a swoja droga czekamy czekamy czekam ... na nowe przepisy dla wody basenowej

Odnośnik do odpowiedzi

Wytyczne podstawą prawną nie są. Ale przecież nic innego nie ma.
To przy wyborze: co badać rutynowo.
Jeżeli jest źle to trzeba znaleźć bakterię o udowodnionym działaniu chorobotwórczym (wskaźnikowa typu coli fekalne odpada) i oprzeć się na ustawie o chorobach zakaźnych.

Odnośnik do odpowiedzi

z decyzjami na wodę basenową trzeba mocno uważać, bo ciężko zastosować jakikolwiek przepis na takie decyzje. Nawet jak pojawia się gronkowiec to właściwie nie mamy na dzień dzisiejszy prawa zamknąć pływalni, bo jak wiadomo kontrolujemy przestrzeganie przepisów!!!. W takiej sytuacji najlepiej powiadomić kierownictwo basenu (można też jednostkę nadrzędną jeśli taka jest) o negatywnych wynikach, a decyzja o zamknięciu należy do nich - oni odpowiadają za zdrowie użytkowników i jak się coś stanie to będzie ich wina, a my mamy dowód na ich poinformowanie o zagrożeniu.

co do badań to z tego samego powodu że nie wymagań dot. wody basenowej mamy wolną rękę. Wiem że niektóre stacje badają parametry jakie chcą raz na kwartał, są nawet stacje które zupełnie przestały badać wodę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Mam wrażenie, że jest to cały czas strasznie nie ludzka i przede wszystkim nie do końca sprecyzowana informacja jakie badania taki basen powinien przechodzić. Mówi się o tym, mówi się o tym, a nikt chyba nie wie jak jest naprawdę. Wszystkim powinno zależeć na tym, żeby woda w basenie była czysta, a mamy taką sytuacje, że kontrolerzy się cieszą jak kogoś przyłapią z syfem, Często jeszcze właśnie wezwą sobie media żeby się polansować i bum człowiek przegrywa z systemem.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności