Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 10.10.2016 w Odpowiedzi

 1. Masz rację, BHP, przełożeni powinni dbać o to, żeby eliminować jak najwięcej zagrożenia dla pracowników. Zwłaszcza jak jakiś wypadek zdarza się nie pierwszy raz to coś jest nie tak i trzeba działać. Akurat w tym wypadku rozwiązanie nie było trudne. Pracownicy musieli gdy używają noża pracować w rękawiczkach, które może nie dają super ochrony ale to zawsze coś, dodatkowo wprowadziliśmy do użycia bezpieczne nożyki czyli takie, których ostrzy nie da się zablokować i żeby ostrze się wysunęło trzeba mieć palec na plastikowym dynksie i go wciskać. To faktycznie pomogło w takich przypadkach.
  1 punkt
 2. Ale z tym wyjątkiem o którym pisał WSH nie jest tak łatwo. Aby Ci zostały tylko 2 godziny urlopu, to musiałyby jakiś dzień poprzedniego urlopu przypaść na dzień, w którym pracowałeś w niepełnym wymiarze godzin pracy (mniej niż 8 h), lub też ponad 8h. Np: gdy urlop miałeś już w dniu, w którym pracowałeś tylko 6 h, to zostają Ci 2 h. Ale generalnie nie można dokonać takiego podziału godzin pracy.
  1 punkt
 3. Tak, jednak tylko w wypadku kiedy pracownikowi zostały np 2 godziny z urlopu i nie ma uprawień do tego, żeby wykorzystać cały dzień.
  1 punkt
 4. Tutaj masz odpowiedź - http://www.giodo.gov.pl/163/id_art/2259/j/pl/
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...