Skocz do zawartości

Odmowa zakończenia przetwarzania danych przez UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od marca 2021 roku nie jestem związany żadną umową z UPC Polska i nie świadczą mi uslug. Umowa została rozwiązana zgodnie z regulaminem i żadna ze stron nie ma żadnych roszczeń. Zwróciłem się do UPC z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich dancyh osobowych, w tym przesyłanie ofert handlowych. Odmówili powołując się na prawo telekomunikacyjne i "inne zadania" wynikające z odrębnych przepisów prawa. Poniżej cytuję ich odpowieďź. Proszę o pomoc: jak skutecznie pozbawić UPC prawa do przetwarzania moich danych osobowych.

 

"W odpowiedzi uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z art. 164 Ustawy z dnia 16/07/2004 roku Prawo telekomunikacyjne dane użytkowników końcowych mogą być przetwarzane przez UPC Polska w okresie obowiązywania Umowy, a po jej zakończeniu - w okresie dochodzenia roszczeń lub wykonywania innych zadań przewidzianych w Ustawie lub przepisach odrębnych. Zatem po rozwiązaniu Umowy Abonenckiej i wykonaniu wszystkich wynikających z niej zobowiązań Spółka może przetwarzać dane Abonentów wyłącznie w celu wypełnienia zobowiązań wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa i tak też będzie w odniesieniu do Pańskich danych."

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności