Kancelaria Prawna BHPEX
to Wyższy Standard Bezpieczeństwa Prawnego

Specjalnością naszych prawników są dziedziny prawa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nasza kancelaria prawnicza to gwarancja bezpieczeństwa informacji na niespotykanym dotąd poziomie. Wykorzystujemy zaawansowane systemy wsparcia informatycznego oraz bezpieczeństwa cybernetycznego.
Nasza specjalizacja

Kancelaria prawna Zielona Góra

Kancelaria prawnicza, która zapewnia uczciwą i przejrzystą współpracę

Nasza kancelaria prawna specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Działamy na rzecz osób, które w związku z prowadzoną przez siebie działalnością (zawodową jak i osobistą) potrzebują pomocy prawnej – w stałym i nieograniczonym wymiarze. Mamy doświadczenie biznesowe, które pozwala nam się odnaleźć na rynku i postawić w sytuacji przedsiębiorcy.

Świadczymy usługi zarówno w formie doraźnej pomocy prawnej, bez abonamentu i stałych kosztów jak i wymiarze stałym. Ta druga opcja ma swoje zalety, które warto wziąć pod uwagę. Wybór formy należy do Ciebie i powinien być uzależniony od potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

  • Jeśli Twoja firma jest pod stałą opieką prawnika, to on będzie najlepiej znał sytuację faktyczną i prawną – zarówno Twoją jak i przedsiębiorstwa. Dlatego też udzieli porady biorąc pod uwagę nie tylko konkretną sprawę jaką się aktualnie zajmuje, ale całokształt działalności firmy. Korzystne jest powierzenie wszystkich spraw przedsiębiorstwa tej samej kancelarii prawniczej. Dzięki temu, sposób postępowania przyjęty w danej sprawie będzie spójny z polityką firmy i jej wizerunkiem rynkowym.
  • W przypadku stałej współpracy, pomoc jakiej udziela kancelaria prawnicza, opłacana jest okresowo – niezależnie od tego ile godzin nasi prawnicy będą poświęcali znalezieniu dla Ciebie najkorzystniejszego rozwiązania, stawka pozostanie ta sama. Koszty współpracy są takie same przez cały jej okres.
  • Dzięki temu, że specyfika i sytuacja Twojej firmy są nam znane, jesteśmy w stanie zareagować szybciej.
  • Nasza kancelaria prawnicza zapewnia uczciwą i przejrzystą współpracę, nie ukrywamy kosztów, informujemy o wszystkich naszych działaniach prawnych. Jesteś na bieżąco z postępem swojej sprawy.

Żeby wszystkie warunki współpracy były jasne podpisujemy z Tobą umowę, której treść jest dostosowana do potrzeb Twoich i Twojej firmy. Umowa o stałą obsługę prawną zapewnia Ci korzystne warunki współpracy z nami i możliwość skorzystania z pomocy radcy prawnego w każdym czasie.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy kancelarią prawną, która zorientowana jest na klienta. To Twoje bezpieczeństwo prawne jest naszym głównym celem. W zakładce Specjalizacje możesz sprawdzić czym dokładnie się zajmujemy – nasi prawnicy są w stanie pomóc Ci w każdym aspekcie prawnym związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, niezależnie od branży, w której działasz.

W siedzibie kancelarii mamy własną salę konferencyjną oraz Centrum Edukacyjne. Jesteśmy zarejestrowani w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych (RSPO) prowadzonym przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie przepisów Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe pod numerem RSPO: 277094 jako Placówka Kształcenia Ustawicznego. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych usług prawnych nie tylko w zakresie pomocy prawnej podmiotom gospodarczym, ale także kiedy w Twojej firmie potrzebne są szkolenia – na przykład z prawa pracy czy też z ochrony danych osobowych. Taki rodzaj edukacji pomoże Tobie Twoim pracownikom poznać meandry prawne istotne z punktu widzenia prowadzonej działalności.

O KANCELARII

Kancelaria prawnicza Zielona Góra

Kancelaria prawna, jesteśmy czymś więcej

Wierzymy w to, że radca prawny powinien znać nie tylko przepisy. Powinien on również wiedzieć jak działa biznes, który obsługuje, jak te przepisy można zastosować do sytuacji faktycznej danego przedsiębiorstwa. Nie da się bowiem stosować prawa w oderwaniu od tego jak Twoja firma funkcjonuje, jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby.

Słowo „cancellaria” to z łaciny – miejsce wykonywania zawodu, w tym przypadku, przez adwokata lub radcę prawnego oraz prawników, którzy są tam zatrudnieni, tworząc w ten sposób biuro prawnika – kancelarię prawniczą. W zakresie naszych usług znajdziesz wszystko to, co dla kancelarii typowe – udzielanie porad i konsultacji prawnych, przygotowywanie różnego typu pism i umów, sporządzanie opinii prawnych. Reprezentujemy też naszych klientów przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocników lub obrońców.

Nasza kancelaria nie jest tylko kancelarią prawną, jesteśmy czymś więcej. Znamy się na biznesie, nasi prawnicy to praktycy biznesu. Stosując prawo widzą nie tylko przepisy, ale również faktyczną sytuację rynkową firmy. Dlatego też doradzimy Ci w Twoich negocjacjach i transakcjach biznesowych. Poprowadzimy szkolenia dla osób, które zatrudniasz, ocenimy ryzyko podjęcia współpracy z danym podmiotem, będziemy opracowywać dla Twojej firmy dokumentację i procedury, których wdrożenie pozwoli na osiągnięcie wewnątrzfirmowego prawnego ładu. Zapewnimy Twojemu przedsiębiorstwu kompleksową obsługę prawną, która uwzględnia indywidualną specyfikę firmy.

Innowacja to my, a nasze motto to: wyższy standard bezpieczeństwa prawnego. Traktujemy to hasło bardzo poważnie – dzięki stosowaniu przez naszą kancelarię prawniczą najwyższego poziomu zabezpieczeń informatycznych, fizycznych i organizacyjnych, przekazane nam dane nigdy nie trafią do niepożądanych osób.

Wiedza prawna

Wiedza

Nasi prawnicy specjalizują się w dziedzinach prawa istotnych z punktu widzenia obsługi biznesu. Stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość obsługi prawnej i wsparcie nawet w sytuacjach, które są wyjątkowo skomplikowane. Baza wiedzy kancelarii prawnej to lata praktyki i współpracy z firmami o różnym profilu, to dogłębne zrozumienie rynku.

Doświadczenie prawne

Doświadczenie

Zaufało nam już ponad 100 firm, które obsługujemy na stałe. Jesteśmy partnerem i doradcą dla przedsiębiorstw z różnych branż, na wszystkich etapach ich rozwoju. Wiemy jak działa biznes - jednocześnie wciąż poszerzamy naszą wiedzę. Rozwój naszej kancelarii prawniczej przekłada się bezpośrednio na rozwój Twojej firmy. Wdrażamy innowacyjne rozwiązania, dopasowane do jej potrzeb.

Odpowiedzialność prawna

Odpowiedzialność

Oddając sprawy Twojej firmy w ręce prawników masz prawo oczekiwać odpowiedzialności za podejmowane działania na każdym etapie. Rozumiemy to i w ten sposób działamy. Za rozwiązaniami, które proponujemy stoi nie tylko teoria, ale przede wszystkim - praktyka. Podchodząc do sprawy przedstawimy Ci propozycje jej załatwienia, ale również - ryzyko.

ZAKRES USŁUG

Specjalnością naszej kancelarii są dziedziny prawa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej

Nasza kancelaria prawna zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych - niezależnie od formy w jakiej działają oraz od tego na jakim etapie rozwoju aktualnie się znajdują. Świadczymy doradztwo prawne na rzecz zarówno indywidualnych przedsiębiorców jak i spółek. Możemy pomóc od momentu założenia firmy, poprzez tworzenie jej wewnętrznych procedur, po moment przekształcenia czy likwidacji. Obsługując Twoją firmę jako stała obsługa prawna będziemy też na bieżąco monitorować wspomniane wewnętrze regulacje i ich aktualność względem zmieniających się przepisów prawnych. Świadcząc doraźną pomoc prawną, odpowiemy na bieżące potrzeby Twojej firmy.

Działamy w różnych obszarach, tak, aby kompleksowo zająć się Twoją firmą. Doradzamy w kwestii nowych technologii, informatyki i oprogramowania, prawa konkurencji czy własności intelektualnej i przemysłowej, ochrony środowiska, ochrony danych osobowych, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa spółek handlowych. Mamy doświadczenie w obsłudze prawnej firm, które działają prężnie w branży IT, wdrażają innowacyjne technologie i niespotykane dotąd rozwiązania informatyczne. Wiemy o tym, że ta branża jest szczególnie delikatna z punktu widzenia prawa - rozwiązania technologiczne najczęściej bowiem istotnie wyprzedzają rozwiązania prawne. Zajmujemy się także przetwarzaniem danych - osobowych lub dla branży e-commerce. Wdrażamy rozwiązania zgodne z RODO. Działamy też na rzecz cyberbezpieczeństwa - reagujemy na ewentualne naruszenia w tym zakresie i staramy się o zwiększenie jego poziomu w Twojej firmie.
Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w obsłudze biznesu. W zakładce Specjalizacje zapoznasz się w dokładniejszy sposób z tym, co możemy zrobić dla Twojej firmy.
Zobacz więcej

Kancelaria prawna Zielona Góra

Kancelaria przyszłości

Wiemy, że w dzisiejszych czasach nie da się prowadzić sprawnie działającego biznesu z pominięciem nowoczesnych technologii. To one są przyszłością i to one już teraz pozwalają na osiągnięcie większego zasięgu, na skuteczniejszy marketing, lepszą komunikację z klientami. Dlatego też nasza kancelaria prawna porusza się w tej tematyce – jesteśmy kancelarią nowoczesną. Inwestujemy w nowe technologie, nasze systemy informatyczne działają w oparciu o innowacyjne rozwiązania, pozwalające na zapewnianie cyberbezpieczeństwa. Oferujemy outsourcing prawny dla firm, które działają w branży IT, blockchain, sztucznej inteligencji, smart kontrakt czy e-commerce.

Chcemy, aby świadczona przez nas obsługa prawna jak najbardziej odpowiadała potrzebom współczesności. Dlatego oferujemy możliwość zdalnych konsultacji – działamy z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość np. wideokonferencja, telefon lub email.

Nasza kancelaria prawna pomaga w problemach prawnych, na które może natknąć się firma działająca w przestrzeni nowych technologii. Opracowujemy umowy wdrożeniowe systemów komputerowych, przygotowujemy umowy licencyjne, zajmujemy się kwestią praw autorskich do kodów źródłowych oprogramowania i gier komputerowych. W Twojej firmie wdrożyć możemy standardy ochrony informacji i danych osobowych zgodne z obowiązującymi zasadami cyberbezpieczeństwa. Udoskonalamy polityki bezpieczeństwa i wdrażamy ochronę infrastruktury krytycznej systemach i sieciach teleinformatycznych, Obsługujemy start-upy, które poruszają się w branży informatycznej i e-commerce. Szkolimy Twoich pracowników z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, tak aby w Twojej firmie nie zdarzały się incydenty w związku z naruszeniem tego bezpieczeństwa.

Konsultacje online

Nie zawsze masz możliwość umówienia się z nami w siedzibie kancelarii prawnej? Nie szkodzi. Wspomniane konsultacje online to standard. Możemy się kontaktować przez Internet – drogą mailową lub korzystając z wideokonferencji. Dbamy o bezpieczeństwo połączeń i przekazywanych nam danych. Wdrożyliśmy takie rozwiązanie w trosce o sprawność obsługi naszych klientów. Nie musi Cię ograniczać lokalizacja w jakiej mieszkasz czy pracujesz. Obsługujemy podmioty działające nawet na drugim końcu kraju.

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważne w dzisiejszych czasach dla obsługi biznesu jest komunikowanie na odległość. Kiedy na przykład musisz przejść kwarantannę, Twój biznes nie czeka, a terminy biegną. Dlatego też zapraszamy do kontaktu w sytuacjach, w których z różnych przyczyn nie możesz odwiedzić kancelarii prawniczej osobiście. Usługi online nie tylko usprawniają obsługę klienta – niejednokrotnie pozwalają na ograniczenie zasięgu pandemii i kryzysu, który jest z nią związany.

Kontakt

Kancelaria Radcy Prawnego Zielona Góra

Covid-19

Pandemia zmieniła nasze przyzwyczajenia, sposób funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Diametralnie zmieniła też działanie Twojego biznesu, kontakty z kontrahentami, spotkania. Z jednej strony – każdego dnia napotykamy na utrudnienia, z drugiej – niektóre przyzwyczajenia mogą w przyszłości zostać z nami. Więcej usług zdalnych, spotkań w przestrzeni wirtualnej może pomóc w rozwoju Twojego biznesu. Nie ogranicza Cię w związku z tym lokalizacja – na przykład kancelarii prawnej. Jeśli konieczne jest włączenie w spotkanie kilku stron – zdecydowanie łatwiej dogadać odpowiedni termin, jeśli możemy umówić się na telekonferencję, a nie w biurze.

Jeżeli jednak najdogodniejszą i najbardziej oczekiwaną formą kontaktu jest dla Ciebie spotkanie w kancelarii prawnej, zapewniamy, że stosujemy wszystkie standardy i procedury, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Podczas spotkań z klientami jesteśmy w stanie zapewnić dystans nieutrudniający komunikacji, ale zapewniający bezpieczeństwo. Każdy prawnik Zielona Góra w naszym zespole został poinstruowany odnośnie wszelkich procedur sanitarnych. Na spotkaniach prawnicy noszą maseczki. Co więcej, po spotkaniu z klientami dokonujemy odkażania przestrzeni – nawet więc jeśli nie umawiasz się jako pierwszy klient danego dnia, możesz czuć się bezpiecznie.

Żeby ograniczyć wymianę dokumentów, polecamy wykonanie dla nas kopii dokumentacji lub przesłanie skanów na adres mailowy kancelarii. Pandemia ogranicza naszą codzienność, warto jednak zadbać o to, aby nie wpływała negatywnie na Twoją firmę i jej bieżące działanie.

Etyka zawodowa

Zespół naszej kancelarii prawnej składa się z wykształconych prawników i radców prawnych. Obowiązują nas zasady kodeksu etyki radcy prawnego oraz regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego. Dokumenty te definiują sposób takiego świadczenia usługi, aby był on zgodny z prawidłami zawodu, w trosce o dobro i bezpieczeństwo prawne klienta.

Jak mówi kodeks, radca prawny służy nie tylko interesom wymiaru sprawiedliwości, ale tym, których prawa i wolności zostały mu powierzone w celu ich ochrony. Mając pełną świadomość, że zespół naszej kancelarii prawniczej składa się z osób wykonujących zawód zaufania publicznego, stawiamy na prawników, dla których etyka ma znaczenie nie tylko z uwagi na obowiązujące ich przepisy. Uczciwość i przejrzystość w świadczeniu usługi na rzecz Twojej firmy ma dla nas największe znaczenie.

Decydując się na usługi kancelarii prawnej masz prawo oczekiwać, że zajmujący się Twoją sprawą prawnik będzie bezstronny, niezależny od zewnętrznych wpływów, nacisków czy ingerencji. Obsługujemy podmioty mając na uwadze możliwość wystąpienia konfliktu interesów i eliminując takie ryzyko. Etyka zawodowa radcy prawnego kładzie nacisk na zachowanie tajemnicy zawodowej – korzystając z naszych usług możesz mieć pewność, że Twoje dane, tajemnica Twojego przedsiębiorstwa czy inne dane z nim związane – są bezpieczne. Kierując się zasadami etyki dbamy o kształcenie ustawiczne i ciągły rozwój zawodowy.

Kancelaria prawna, która zadba o Twój biznes

Powierzając swoje sprawy kancelarii prawnej możesz poświęcić czas na rozwój swojego biznesu. Prawnik zadba w tym czasie o interesy i bezpieczeństwo prawne Twojego przedsiębiorstwa. Współpraca z kancelarią może być dla firmy dobrym rozwiązaniem. Radca prawny jest w stanie ocenić daną sprawę z dystansem, który nie wyklucza zaangażowania w nią. Dystans ten jednak ogranicza emocje i pozwala zaproponować rozwiązania, które może być trudniej dostrzec będąc właścicielem, twórcą firmy. Znaczenie ma też fakt, iż w szybko zmieniającym się prawodawstwie, nie będąc praktykującym prawnikiem, łatwo jest pominąć przepisy, które mają bezpośredni wpływ na działanie firmy. Kancelaria prawna może na bieżąco monitorować takie zmiany i uwzględniać kolejne nowelizacje w wewnętrznych procedurach firmy i jej rynkowych działaniach. Doradztwo prawne w tym wypadku to także doradztwo biznesowe.

Radca prawny

Kontakt z nami

Kancelaria Prawna

ul. Kożuchowska 10a
65-364 Zielona Góra

Infolinia: 68 411 40 00
Dział prawny: 68 411 40 10
E-mail: kancelaria@bhpex.pl

NIP: 9292036758
REGON: 385876774
Skontaktuj się z prawnikiem