Wycena usług
Wynagrodzenie naszej kancelarii prawnej jest wypadkową wielu czynników. Przy ustalaniu ceny stałej obsługi, uwzględnia się głównie ilość godzin, która kancelaria rezerwuje dla danego klienta, wybierając odpowiedni pakiet, zgodnie z poniższym cennikiem usług. W przypadku usługi jednorazowej (doraźnej pomocy prawnej) uwzględnia się w szczególności charakter i rodzaj sprawy, dziedzinę prawa oraz ilość godzin niezbędnych do zrealizowania celu określonego przez Klienta. Istotną kwestią jest również wysiłek intelektualny, techniczny oraz organizacyjny niezbędny do poprowadzenia danej sprawy. Ważnym elementem jest także miejsce i termin świadczenia usługi ze względu na odległość lub fakt przedawnienia.
Przedstawiony poniżej cennik usług prawniczych zawiera kwoty netto, które nie obejmują podatku od towarów i usług (VAT), ponadto mają one charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 nr 16 poz. 93 ze zm.).
Nowoczesny sposób rozliczeń
Nasze stawki cenowe są jawne i znane Klientowi. Wszystkie składniki wynagrodzenia, sposób ich ustalania wraz z podatkami i innymi opłatami mającymi charakter cenotwórczy, przekazujemy Klientowi przed wykonaniem pomocy prawnej. Stosujemy zasadniczo trzy sposoby rozliczania usług prawnych. Są to rozliczenia ryczałtowe, godzinowe lub mieszane.
Ryczałt – to stała kwota płatna co miesiąc. Główną zaletą tego rozliczenia, jest przede wszystkim, brak limitu powierzanych problemów prawnych oraz brak limitu godzinowego pracy radcy prawnego. Nie ma potrzeby płacenia za każdą sprawę osobno. Wynagrodzenie jest ustalone z góry, jego wysokość nie zmienia się, wynagrodzenie nie jest zależne od osiągniętych wyników. Ryczał stosowany jest w stałej obsłudze prawnej zwanej outsourcingiem prawnym. Jest to najczęściej wybierany przez naszych Klientów sposób rozliczeń.
Rozliczenia godzinowe – to w odróżnieniu od ryczałtu, rozliczenia za ilość przepracowanych godzin. Klient na koniec każdego miesiąca, otrzymuje dokładne rozliczenie godzin pracy radcy prawnego, które zostały przeznaczone na udzielenie porady prawnej. Takie rozwiązanie stosuje się u Klientów, którzy pomocy prawnej potrzebują od czasu do czasu. W naszej kancelaria taka usługa nazywa się doraźną pomocą prawną, ze stawką godzinową.
Rozliczenie mieszane – to jednoczesne zastosowanie ryczałtu z rozliczeniem godzinowym. Klient ustala stałą miesięczną kwotę, którą płaci za określoną liczbę godzin pracy radcy prawnego. Następnie po wyczerpaniu limitu godzinowego, Klient płaci zgodnie ze stawką godzinową. Taki sposób rozliczeń jest szczególnie przydatny tym, którzy stale potrzebują niewielkiej obsługi prawnej, natomiast okresowo muszą zwiększyć intensywność współpracy z prawnikiem.