Forma rozliczeń
Doraźna pomoc prawna jest rozliczana w przejrzysty sposób. Płacisz naszej kancelarii za przepracowane godziny. Jeśli sprawa jest wyjątkowo zawiła, ustalamy nowe stawki. Rozliczenie dokonywane jest po usłudze, a nie w cyklu miesięcznym. Usługa abonamentowa może w przypadku niektórych firm pociągać za sobą płatności za miesiące, w których faktyczne doradztwo prawne nie było świadczone. W przypadku doraźnej pomocy prawnej płacisz za faktycznie wykonaną usługę. Przybliżone koszty zawiera cennik usług prawnych.
Zaletą doraźnej pomocy prawnej jest to, iż nie trzeba płacić abonamentu – płacimy nie za gotowość prawnika do udzielenia porady, ale za faktycznie świadczone doradztwo prawne. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w tych firmach, gdzie nie ma konieczności, aby koszty ponoszone za obsługę prawną były kosztami stałymi.
Działalność Pro bono
Pomoc prawna Pro bono to bezpłatne świadczenie usług prawnych na rzecz osób, które nie mogą sobie pozwolić na pokrycie kosztów wynajęcia prawnika. Wierzymy w to, że dostęp do doradztwa prawnego powinien być równy, a osoby, których nie stać na usługi kancelarii nie powinny być dyskryminowane. Każdy problem prawny trzeba rozwiązywać z tą samą starannością i podchodząc do niego kompleksowo. Idea pomocy oznacza też takie podejście do naszego klienta, żeby nie czuł się zagubiony w terminologii prawniczej czy w procedurach prawnych. Jeżeli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz problem prawny, który możemy rozwiązać – zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną.
Dlaczego doraźna pomoc prawna ?
Firma może korzystać ze stałej pomocy prawnej, tworząc u siebie dział prawny. Będzie to miało jednak związek z ponoszeniem kosztów utrzymania takiego zespołu. Niejednokrotnie mogą być to nawet koszty przekraczające korzyści płynące z posiadania takiego teamu. Co więcej, prawnicy stale zajmujący się wyłącznie Twoją firmą de facto na pewnym etapie będą mieli mniejsze doświadczenie, niż osoby praktykujące poza przedsiębiorstwem. Takie „ogólnorynkowe” doświadczenie i dobra znajomość branży są cenne – pozwalają prawnikowi spojrzeć na każdy problem zdecydowanie szerzej.
Są przedsiębiorstwa, które korzystają z outsourcingu prawnego – może być to korzystna opcja dla tych firm, które kwestiami prawnymi zajmują się na co dzień. Taki outsourcing prawniczy sprawdza się w sytuacji, gdy nasza firma przeprowadza stale transakcje o dużym poziomie ryzyka lub gdy działamy w branży, która jest tak nowa, że wciąż przepisy dotyczące niej kształtują się. Prawnik, będzie stale trzymał rękę na pulsie.
Opcją, którą warto w związku z tym rozważyć jest doraźna pomoc prawna. Tego rodzaju doradztwo prawnicze polega na tym, iż nie musisz ponosić stałych kosztów i płacić abonamentu. Nasza kancelaria pomoże Ci wtedy, kiedy Twoja firma będzie potrzebować pomocy, jeżeli na konkretnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa pojawią się bieżące problemy, które warto jest skonsultować z prawnikiem. Jeżeli doraźne doradztwo prawnicze ma mieć jednorazowy, okazjonalny charakter, można skontaktować się z naszą kancelarią także na odległość, bez konieczności przychodzenia do biura. Dostępne metody kontaktu to telefon, mail, telekonferencja. Możesz się z nami skontaktować w newralgicznych momentach, kiedy na przykład potrzebujesz skonsultować jakiś dokument lub nie masz pewności jak załatwić daną sprawę, aby rozwiązanie było zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Takie zdalne doradztwo prawne jest całkowicie bezpieczne – połączenia są zabezpieczone, mamy bowiem własny dział IT, który czuwa nad bezpieczeństwem cybernetycznym i ochroną danych, przekazywanych nam przez klientów.