Home / Pomoc prawna

Pomoc prawna i doradztwo prawnicze tworzone przez prawników, którzy rozumieją biznes

Jeśli masz problem prawny i nie wiesz jak go rozwiązać, jeżeli Twoja firma potrzebuje doraźnej pomocy prawnej – zapraszamy do naszej kancelarii prawnej. W swojej ofercie posiadamy jednorazowe doradztwo prawnicze, realizowane przez naszych radców prawnych lub prawników z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość np. wideokonferencja, telefon lub email.

Prowadząc firmę napotykasz niejednokrotnie na problemy, zawiłości prawne. Negocjujesz umowy, zatrudniasz ludzi, musisz zadbać o to, aby prawa Twoich klientów były przestrzegane. Pojawiające się nowelizacje prawa powodują, że regulacje obowiązujące wewnętrznie w firmie należy dostosować. Nasza kancelaria specjalizuje się w obsłudze biznesu. Doradztwo prawne, które świadczymy przyda się na każdym etapie rozwoju firmy. Świadczymy usługi obejmujące wszystkie te dziedziny prawa, które są istotne z punktu widzenia rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Forma rozliczeń

Doraźna pomoc prawna jest rozliczana w przejrzysty sposób. Płacisz naszej kancelarii za przepracowane godziny. Jeśli sprawa jest wyjątkowo zawiła, ustalamy nowe stawki. Rozliczenie dokonywane jest po usłudze, a nie w cyklu miesięcznym. Usługa abonamentowa może w przypadku niektórych firm pociągać za sobą płatności za miesiące, w których faktyczne doradztwo prawne nie było świadczone. W przypadku doraźnej pomocy prawnej płacisz za faktycznie wykonaną usługę. Przybliżone koszty zawiera cennik usług prawnych.

Zaletą doraźnej pomocy prawnej jest to, iż nie trzeba płacić abonamentu – płacimy nie za gotowość prawnika do udzielenia porady, ale za faktycznie świadczone doradztwo prawne. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w tych firmach, gdzie nie ma konieczności, aby koszty ponoszone za obsługę prawną były kosztami stałymi.

Działalność Pro bono

Pomoc prawna Pro bono to bezpłatne świadczenie usług prawnych na rzecz osób, które nie mogą sobie pozwolić na pokrycie kosztów wynajęcia prawnika. Wierzymy w to, że dostęp do doradztwa prawnego powinien być równy, a osoby, których nie stać na usługi kancelarii nie powinny być dyskryminowane. Każdy problem prawny trzeba rozwiązywać z tą samą starannością i podchodząc do niego kompleksowo. Idea pomocy oznacza też takie podejście do naszego klienta, żeby nie czuł się zagubiony w terminologii prawniczej czy w procedurach prawnych. Jeżeli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz problem prawny, który możemy rozwiązać – zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną.

Dlaczego doraźna pomoc prawna ?

Firma może korzystać ze stałej pomocy prawnej, tworząc u siebie dział prawny. Będzie to miało jednak związek z ponoszeniem kosztów utrzymania takiego zespołu. Niejednokrotnie mogą być to nawet koszty przekraczające korzyści płynące z posiadania takiego teamu. Co więcej, prawnicy stale zajmujący się wyłącznie Twoją firmą de facto na pewnym etapie będą mieli mniejsze doświadczenie, niż osoby praktykujące poza przedsiębiorstwem. Takie „ogólnorynkowe” doświadczenie i dobra znajomość branży są cenne – pozwalają prawnikowi spojrzeć na każdy problem zdecydowanie szerzej.

Są przedsiębiorstwa, które korzystają z outsourcingu prawnego – może być to korzystna opcja dla tych firm, które kwestiami prawnymi zajmują się na co dzień. Taki outsourcing prawniczy sprawdza się w sytuacji, gdy nasza firma przeprowadza stale transakcje o dużym poziomie ryzyka lub gdy działamy w branży, która jest tak nowa, że wciąż przepisy dotyczące niej kształtują się. Prawnik, będzie stale trzymał rękę na pulsie.

Opcją, którą warto w związku z tym rozważyć jest doraźna pomoc prawna. Tego rodzaju doradztwo prawnicze polega na tym, iż nie musisz ponosić stałych kosztów i płacić abonamentu. Nasza kancelaria pomoże Ci wtedy, kiedy Twoja firma będzie potrzebować pomocy, jeżeli na konkretnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa pojawią się bieżące problemy, które warto jest skonsultować z prawnikiem. Jeżeli doraźne doradztwo prawnicze ma mieć jednorazowy, okazjonalny charakter, można skontaktować się z naszą kancelarią także na odległość, bez konieczności przychodzenia do biura. Dostępne metody kontaktu to telefon, mail, telekonferencja. Możesz się z nami skontaktować w newralgicznych momentach, kiedy na przykład potrzebujesz skonsultować jakiś dokument lub nie masz pewności jak załatwić daną sprawę, aby rozwiązanie było zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Takie zdalne doradztwo prawne jest całkowicie bezpieczne – połączenia są zabezpieczone, mamy bowiem własny dział IT, który czuwa nad bezpieczeństwem cybernetycznym i ochroną danych, przekazywanych nam przez klientów.

Pomoc prawna Zielona Góra

Jak skorzystać z pomocy prawnej naszej kancelarii

Żeby skorzystać z pomocy prawnej naszej kancelarii można się z nami skontaktować przez formularz w zakładce Kontakt lub dzwoniąc na podany tan numer telefonu. Żeby doradztwo prawne było efektywne przygotuj się do spotkania z prawnikiem, niezależnie od tego, czy odbywa się ono zdalnie czy w siedzibie kancelarii. O co możemy zapytać Cię na spotkaniu? Żeby doradzić, podjąć się sprawy, musimy znać jej szczegóły. Niezależnie od tego, czy spotkanie odbywa się online, czy w biurze kancelarii, dobrze jest przygotować sobie dokumentację związaną ze sprawą – umowy, pisma, wezwania, regulaminy, itp. Prawnik Zielona Góra zapozna się z problemem, wskaże kierunki działania. Dowiesz się jakie są możliwości, szanse na rozstrzygnięcie korzystne dla Ciebie, propozycje rozwiązania danego problemu. Podczas rozmowy mogą paść pytania o okoliczności zdarzenia, ramy czasowe, działania podjęte dotychczas w sprawie, świadków, których można by powołać w czasie postępowania przed sądem. Ważne jest też dla nas co chcesz osiągnąć, jaki jest Twój biznesowy cel. Przed spotkaniem dobrze jest spisać sobie listę pytań, które chcesz zadać nam. Dzięki temu, będziesz mieć pewność, że nic nie umknie Ci w toku rozmowy. W czasie spotkania, wycenimy usługę, poinformujemy Cię jakie koszty trzeba będzie ponieść w związku z reprezentacją w sprawie, wycenimy koszt napisania pism procesowych, zastępstwa procesowego.

Nasza kancelaria prawna prowadzi obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Doradztwo prawnicze świadczymy na rzecz indywidualnych przedsiębiorców czy spółek. Nasze usługi obejmują różne obszary – nowe technologie, informatykę i oprogramowanie, prawo konkurencji czy własności intelektualnej i przemysłowej, ochronę środowiska, ochronę danych osobowych, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo spółek handlowych. Niezależnie o tego w jakiej branży działa Twoja firma, jesteśmy w stanie doradzić w związku z jej funkcjonowaniem na rynku. Od wielu lat działamy na rzecz tych podmiotów, które działają w branży IT, wdrażają innowacyjne technologie i nowatorskie rozwiązania informatyczne. Jest to branża szczególnie newralgiczna z punktu widzenia prawa, ponieważ szybkość jej rozwoju sprawia, iż regulacje prawne często „nie nadążają” za technologią. Doradztwo prawne świadczymy także w zakresie przetwarzania danych, w tym – danych osobowych oraz dla branży e-commerce. Działamy też w branży cyberbezpieczeństwa – zwiększamy jego poziom i reagujemy na wszystkie rodzaje naruszeń w tym zakresie.

W ramach specjalizacji Prawo gospodarcze, kancelaria oferuje kompleksowe usługi prawne, w zakresie obejmującym doradztwo prawne na etapie tworzenia i likwidacji podmiotów gospodarczych czy też ich reprezentowania. Doradzimy także odnośnie bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pomoc prawna obejmuje też szkolenia oraz wdrożenie procedur tak, aby były zgodne z obowiązującym prawem.

W zakresie usług dotyczących Prawa ubezpieczeń społecznych leży na przykład opracowywanie opinii prawnych na tle obowiązującego prawa i orzecznictwa, reprezentacja (w tym sporządzanie odwołań) przez Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czy prowadzenie szkoleń. Świadczymy pomoc prawną odnośnie Prawa pracy – doradzimy jak przepisy Kodeksu pracy będą mieć zastosowanie w Twojej firmie, opracujemy przepisy wewnątrzzakładowe, regulaminy czy układy zbiorowe pracy. Świadczymy doradztwo prawnicze także odnośnie umów zawieranych z członkami zespołu. Szkolimy odnośnie BHP i pomagamy we wdrożeniu regulacji zgodnych z przepisami.

Pomoc prawna Zielona Góra

Doradztwo prawnicze a specjalizacje

Skorzystaj z naszych usług także, jeśli Twoja firma potrzebuje doradztwa prawniczego w zakresie Prawa konkurencji. Opracujemy opinie prawne, analizy dotyczące wzorców umów, regulaminów, zgodności działalności firmy z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, będziemy też reprezentować Twoją firmę w ewentualnym postępowaniu przed sądem. Specjalizujemy się też w prawie nowych technologii – opracujemy dla Ciebie umowy wdrożeniowe systemów komputerowych czy na przykład umowy rozwoju oprogramowania, umowy licencyjne. Przeanalizujemy prawne aspekty Twojej marketingowej działalności w Internecie, w tym – w mediach społecznościowych. Możemy też przeprowadzić audyt odnośnie poziomu zabezpieczeń własności intelektualnej w Twojej firmie. Doradztwo prawne świadczymy też w odniesieniu do zamówień publicznych. Z pomocy kancelarii skorzystasz na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówień publicznych. Świadczymy doradztwo prawnicze w zakresie prawa ochrony środowiska. Jeśli Twoja firma planuje inwestycję i potrzebuje analizy odnośnie zgodności z normami środowiskowymi, oceny ryzyk – nasza kancelaria przygotuje taką dokumentację. Nasza pomoc prawna obejmuje także zagadnienie RODO – analizujemy regulacje w tym zakresie w Twojej firmie i wdrażamy odpowiednie procedury.

Doradztwo prawnicze świadczymy też w odniesieniu do własności intelektualnej – w naszej kancelarii przygotowujemy umowy odnośnie przeniesienia praw, reprezentujemy podmioty przed organami rejestrowymi, opracowujemy strategię ochrony Twojej marki. Zajmujemy się prawem e-commerce – pomożemy Ci rozwiązać bieżące problemy prawne pojawiające się w działalności Twojej firmy, stworzymy dla Ciebie wzorce dokumentów takich jak formularze zamówień, odstąpienia od umowy, regulamin sklepu. Wdrożymy odpowiednią procedurę reklamacyjną.

Nasi specjaliści branżowi mają wieloletnie doświadczenie. Nad sprawami Twojej firmy będą czuwać radcowie prawni i prawnicy. Więcej o naszych usługach przeczytasz w zakładce Specjalizacje.

Kontakt z nami

Kancelaria Prawna

ul. Kożuchowska 10a
65-364 Zielona Góra

Infolinia: 68 411 40 00
Dział prawny: 68 411 40 10
E-mail: kancelaria@bhpex.pl

NIP: 9292036758
REGON: 385876774
Skontaktuj się z prawnikiem