srodowisko@bhpex.pl

68 411 40 52

Ochrona środowiska dla firm

Ochrona środowiska nie stanowi dla nas żadnych tajemnic. Wykonujemy kompleksowe usługi dla firm i instytucji. Jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie, własnym dedykowanym działem ochrony środowiska.

Outsourcing środowiskowy

BHPEX to największa firma outsourcingowa w regionie. Świadczymy szeroki wachlarz usług dla firm każdej wielkości i dowolnej branży. Posiadamy własny dział ochrony środowiska, który oferuje:

 • Stałą obsługę ochrony środowiska tzw. outsourcing środowiskowy.
 • Prowadzenia bieżącej dokumentacji w firmie.
 • Doradztwo środowiskowe.
 • Audyty na zgodność z normami i przepisami w zakresie ochrony środowiska.
 • Wsparcie i przygotowanie do kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz realizacji zaleceń pokontrolnych.
 • Opracowywanie operatów wodnoprawnych.
 • Rejestracja/aktualizacja rejestru BDO, KOBiZE.
 • Pomiary środowiskowe (analiza akustyczna, emisja).
 • Decyzje środowiskowe.

Ochrona środowiska rozumiana jako całokształt działań na rzecz polepszania stanu środowiska naturalnego, obejmuje szereg inicjatyw oraz postaw. Są to działania wielokierunkowe i wieloaspektowe, mające charakter zarówno naukowy, jak i polityczno-społeczny. Ochrona środowiska polega także na zaniechaniu wielu destrukcyjnych posunięć, na przykład wycinki lasów lub wypalania traw. Jej ważnym aspektem jest ponadto edukowanie społeczeństwa poprzez przedstawianie konsekwencji nadmiernej i destruktywnej eksploatacji zasobów naturalnych.

 • Raporty oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
 • Pozwolenia zintegrowane, wodnoprawne, na wytwarzanie odpadów, na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza.
 • Zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów.
 • Zgłoszenia wodnoprawne, zgłoszenia instalacji nie wymagającej uzyskania pozwolenia.
 • Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska.
 • Raporty KOBiZE.
 • Raporty dotyczące wytwarzanych odpadów i o gospodarowaniu odpadami.
 • Raporty dotyczące produktów w opakowaniach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi.
 • Raporty dotyczące wprowadzanych baterii i akumulatorów.
 • Raporty z zakresu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Ochrona środowiska w firmie

Ochrona środowiska – są to wszystkie działania, które podejmowane są przez człowieka na rzecz zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie. Ochrona środowiska to zarówno naprawianie wyrządzonych już w tym obszarze szkód, jak i zaniechanie destrukcyjnych posunięć względem wszystkich ożywionych i nieożywionych elementów przyrody. Podstawą prawną, która wskazuje na to, jakie dokładnie działania uznaje się za ochraniające środowisko, jest Ustawa Prawo ochrony środowiska. W art. 3 czytamy, że celem tych działań jest zachowanie i przywracanie równowagi przyrodniczej, w związku z czym ochrona środowiska polega przede wszystkim na:

 • racjonalnym kształtowaniu środowiska i gospodarowaniu zasobami środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju;
 • przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom;
 • przywracaniu elementów przyrodniczych do stanu właściwego.
Najlepszy outsourcing środowiskowy

Usługi dla firm nr 1 w lubuskiem

Jesteśmy największą firmą outsourcingową w lubuskiem. Świadczymy usługi zewnętrzne dla firm w wielu aspektach prawa, m.in. w zakresie ochrony środowiska. Obsługujemy największe przedsiębiorstwa, instytucje i korporacje z sektorów: finansowego, przemysłowego, telekomunikacyjnego i administracji publicznej w zachodniej Polsce. Zaufało nam kilkaset podmiotów gospodarczych.

Outsourcing środowiskowy - stała opłata

Stałe miesięczne koszty obsługi

Usługi ochrony środowiska dla firm wykonujemy w oparciu o długotrwały kontrakt z Klientem ze stałym miesięcznym wynagrodzeniem. Dzięki temu masz pewność, że żadne prace środowiskowe nie będą dodatkowo płatne czy wyceniane. Ilość roboczogodzin jest nieograniczona czasowo. Do dyspozycji dostajesz dedykowanego specjalistę ochrony środowiska wspomaganego naszym działem prawnym.

Outsourcing środowiskowy - specjaliści

Dostęp do wielu specjalistów

Czy wiesz, że outsourcing środowiskowy to stały i nieograniczony dostęp do dedykowanego specjalisty w zakresie ochrony środowiska z naszej firmy. Czy wiesz, że Twoje firma może być również wspierana przez inne nasze działy np. dział prawny, dział ochrony przeciwpożarowej np. w zakresie operatów ppoż., dział bezpieczeństwa i higieny pracy. Na sukces Twojej firmy pracuje wielu naszych specjalistów.

Stała obsługa z zakresu ochrony środowiska

W ramach stałego miesięcznego abonamentu, wykonujemy kompleksową obsługę z zakresu ochrony środowiska dla firm i instytucji w województwie lubuskim. Bez dodatkowych opłat opracowujemy profesjonalne operaty wodnoprawne, raporty oddziaływania na środowisko, sprawozdania oraz czynności w zakresie pozwoleń. Nasi pracownicy są do waszej dyspozycji bez ograniczenia czasowego.

600 zł

Tyle wynosi najtańszy abonament miesięczny, na obsługę firmy w zakresie ochrony środowiska, tzw. outsourcing środowiskowy.

120

Tyle firm ma podpisaną z nami umowę na stałą obsługę outsourcingową.

1 000 000 zł

Tyle wynosi maksymalna kara finansowa w uchybieniu uregulowań ustawy o odpadach.

Co nowego na blogu?

Chcesz wiedzieć jakie masz obowiązki w zakresie ochrony środowiska? Zapraszam do czytania naszego bloga. Regularnie umieszczamy informacje dla przedsiębiorców.

czytaj więcej

Jak o nas mówią?

1. (…) Usługi świadczone przez firmę BHPEX Sp.j. w zakresie pełnionych obowiązków cechuje rzetelność, pełen profesjonalizm, wysoki poziom wiedzy merytorycznej, terminowość, sumienność. Fachowe podejście do wykonywanych usług ochrony środowiska, a także elastyczny sposób współpracy pozwalają nam z pełną odpowiedzialnością polecić firmę BHPEX Sp.j. jako partnera wysoce zaangażowanego, doświadczonego i kompetentnego. (…)

Kamila Janiak / Członek zarządu Łużyckie Praliny Sp. z o.o.

2. (…) Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków, to tylko niektóre zalety pracowników BHPEX Wielgus Spółka Jawna. Usługa ochrony środowiska wykonywana jest w pełni profesjonalnie zgodnie z ustaleniami. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonywanych usług. (…)

Agnieszka Kotlarska / Wiceprezes MB PNEUMATYKA Sp. z o.o.

3. (…) Spółka BHPEX prowadzi dla nas wszelkie sprawy związane z ochroną środowiska. Ze swoich obowiązków wywiązuje się profesjonalnie i zgodnie z umową. Polecamy innym współpracę z BHPEX (…)

Lechosław Ciupik / Prezes zarządu LFC Sp. z o.o.

4. (…) Niniejszym zaświadcza się, że spółka BHPEX prowadzi dla nas wszystkie sprawy związane z ochroną środowiska. Obowiązki wykonywane są rzetelnie i profesjonalnie ponad wymagany zakres. Polecamy BHPEX jako partnera w ochronie środowiska (…)

Krzysztof Tomaszuk / Prezes zarządu Multisoft S. A.

Bądź na bieżąco!

Chcesz otrzymywać od nas informacje o usługach w zakresie ochrony środowiska lub wiadomości o nowościach? Zapisz się na newsletter.