Skocz do zawartości

marssongo

Członkowie
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marssongo

 1. Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe do tej samej kategorii czynników ryzyka rozwoju raka co ołów czy chloroform. Szczególnezagrożenie stwarzają zaś dla rozwijającego się płodu.
 2. Aby zdarzenie zostało uznane za wypadek przy pracy, oprócz nagłości, przyczyny zewnętrznej oraz związku z pracą, musi nastąpić skutek w postaci urazu lub śmierci poszkodowanego.
 3. Istnieje dekalog ergonomii w biurze i warto, żebyś się z nim zapoznał, bo jest tam o wiele więcej informacji niż tylko wymiary biurka, oświetlenie czy cechy krzesła.
 4. Aron zadałeś dobre pytanie, bo to co pisze Zenek jest bardzo dziwne. W takim razie nie można by karać nikogo za różne występki, jeśli nie miały one wcześniej miejsca. I to nawet jeśli one miałyby naprawdę poważne konsekwencje. To nielogiczne.
 5. marssongo

  Przebieg ewakuacji

  Ale to zależy od tego jaki to budynek, jaki jest jego charakter więc musisz dać nam tą informację jeszcze. Bo np. inaczej będzie się to odbywać w szkole a inaczej w zakładzie pracy.
 6. A czy żeby zatrudniać niepełnosprawnych to nie należy posiadać chronionego zakładu pracy?
 7. marssongo

  Praca biurowa

  Jak więc Wiesławie rozwiązałeś kwestie o które pytałeś, skoro już wiesz tyle o zatrudnianiu niepełnosprawnych?
 8. Mi się wydaje, że to stanowisko robotnicze bo ma poniższe zadania:
 9. marssongo

  Metody oceny ryzyka zawodowego

  Dzięki! Jasne nie będę Cie już kłopotał tymi tabelkami i sam je sobie znajdę, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Naszła mnie jednak teraz taka myśl, skoro jest tyle tych metod to są może jakieś akty prawne, które by odnosiły się do oceny ryzyka zawodowego?
 10. marssongo

  Metody oceny ryzyka zawodowego

  Dzięki serdecznie! Jasne, na spokojnie poczekam na Twoją odpowiedź!
 11. marssongo

  Metody oceny ryzyka zawodowego

  Hej, interesowałoby mnie żebyś napisał coś więcej o 1 i 3 punkcie, jeżeli mogę Cie prosić.
 12. marssongo

  Metody oceny ryzyka zawodowego

  Sam bym chętnie z praktycznego punktu widzenia zasięgnął wiedzy w tym zakresie. Ktoś coś może więcej wie?
 13. To powiem szczerze, że prawo w takim wypadku zdecydowanie bardziej stoi po stronie pracownika niż pracodawcy, przez 2 lata taki pracownik może zmieniać pracę, może ten swój uraz, że się tak wyrażę powiększać i powiększać u innych a to nam w pewnym sensie przyjdzie mu za to zapłacić, trochę to nie w porządku
 14. A dlaczego miałby nie być wypadkiem w pracy?
 15. Zapoznałem się z tym artykułem i powiem szczerze, że nic z niego nie łapię a sam bym potrzebował rady w tym temacie, może ktoś obeznany by pomógł człowiekowi w potrzebie? I wytłumaczył to prostym językiem.
 16. marssongo

  30 dni zwolnienia lekarskiego

  1. Nie zostanie dopuszczony do pracy, nie będzie dostawał w takim wypadku wynagrodzenia 2. Jeżeli nie będzie chciał przejść badań to możesz go zwolnić dyscyplinarnie.
 17. Ja bym to tak właśnie interpretował, ponieważ punkt 3 określa wytyczone dotyczące pracy na otwartej przestrzeni. Kieruję się jednak tutaj logiką a nie znajomością co do joty przepisów.
 18. marssongo

  Dofinansowanie zus NA BHP

  Jak najbardziej możesz się ubiegać o takie dofinansowanie, jego wysokość będzie zależała od tego jak duża firmę masz. Ja akurat wzoru takiego wniosku nie posiadam ponieważ zleciłem te zadanie kancelarii, która mnie obsługuję i to ona wszystkim się zajęła.
 19. Tak naprawdę trzeba się zastanowić nad tym kto mógłby Ci taką gaśnicę samochodową skontrolować. Policjant w czasie kontroli drogowej, tylko, że on sprawdza czy gaśnica jest na wyposażeniu samochodu, bo tego wymagają przepisy. Natomiast kiedy jest ona po dacie wartości to z tego co się orientuję, nie ma prawa wypisać Ci mandatu. Może jedynie Cie upomnieć ale to wszystko.
×