Skocz do zawartości

Zenek

Członkowie
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Zenek

  1. A po co studentom w ogóle są takie szkolenia? Czy występują one na każdej uczelni?
  2. A kiedy i gdzie odnawia się książeczkę?
  3. Zgadzam się co do bloga, zdecydowanie warto tam zaglądać. A jako, że ja sam lubię porządek to zachęcam, żeby najpierw zerkać na bloga a potem zakładać temat
  4. Nie ma przepisu, który by to dokładnie regulował. Ale jest to po prostu w dobrym geście.
  5. Dokładnie tak. Nie musi być jeśli jest w centrum handlowym i w tym centrum oczywiście jest zawsze toaleta.
  6. Jeśli dostaniesz odpowiednie oświadczenie lekarskie, to nieważne czy miał już kiedyś problemy z kręgosłupem - wypadek można uznać jako wypadek przy pracy.
  7. Niestety nie jest to wypadek wyłącznie z winy pracownika. A przyczyna zewnętrzna? Niefortunne stąpnięcie, niefortunny odruch, ciężko powiedzieć.
  8. A jest w tym jakiś sekret? Może po prostu nie chce się ubiegać, bo tak jej wygodniej i tyle.
  9. A czy mógłbyś polecić jakąś firmę, która przeprowadzała Ci takie szkolenie? Szukam czegoś dla narzeczonej, ona słabo rozeznaje się w w forach, a ja szukam czegoś dobrego i sprawdzonego. Może byś polecił tą firmę która Tobie udzielała szkolenia?
  10. A ja dodałbym jeszcze poszukanie tutaj na forum kogoś kto pracuje w sanepidzie.
  11. Zgadzam się ze wszystkim, należy pilnować każdej z tych rzeczy. Ale unikanie niektórych potraw jak tatar czy lody albo kremy to jednak rzecz mało wygodna w gastronomii.
  12. Dokładnie tak najlepiej wyznaczyć odpowiednie osoby, bo przecież nie można ciągle wynosić i wnosić ważnych dokumentów, archiw itd. Najlepiej więc jeśli wyznaczysz do tego odpowiednie osoby.
  13. To na pewno i tutaj się zgadzam, bo z pracownikami jest różnie. Dobrze też odnawiać takie próbne ewakuacje kiedy pojawiają się nowi pracownicy.
  14. Hej wiecie może na jakie choroby jest narażony pracownik ochrony podczas wykonywania swojej pracy?
  15. No niestety brak wniosku to brak wniosku i Ty nic na to nie poradzisz. A jaka to sytuacja dokładnie?
  16. Oczywiście, że tak. Podobnie jak zaczadzenie.Zatrucie pyłem to uraz jak każdy inny.
  17. Sytuacja wcale nie taka nietypowa i rzekłbym, że w ogóle nie trudna. Bo promile w tym wypadku sprawiają, że nie ma żadnego wypadku przy pracy.
  18. Podczas wycieczki szkolnej nauczyciel przemieszczał się w czasie jazdy. Podczas nagłego hamowania wpadł na szybę, doznał kilku małych urazów ale najważniejsze jest to, że szybka pękła. Niestety nie wiadomo czy wcześniej nie miała jakiejś rysy. Firma przewozowa chce obciążyć kosztami oczywiście nauczyciela, który ma swoje OC ale nie ma tam szkód na pojazdach. A autokar nie ma AC. Kto w takim razie powinien ponieść koszty?
  19. Cześć, mam pytanie. Mój pracownik miał w pracy atak padaczki. Nie jest to jednak przyczyna zewnętrzna, dlatego nie wiem w jaki sposób to uznać. I pytanie robić - dokumentacje (protokół) czy wystarczy sam dokument medyczny że to był atak padaczki z izby przyjęć??
  20. Dokładnie tak jak pisze Aron. To nie jest wypadek w pracy. Wypadkiem w pracy byłby wtedy gdyby ona sobie go zwichnęła np. przy swojej szafce w której ma swoje rzeczy np. otwierając drzwiczki, to to byłby wypadek przy pracy. Albo kiedy wychodząc z hali zahaczyłaby o drzwi i w ten sposób też to byłby wypadek przy pracy. A w tym wypadku to jest po prostu naciąganie sytuacji do wypadku przy pracy, bo kobieta już wyszła z budynku i zakładu pracy i podąża do domu, dlatego to jest wypadek w drodze z pracy. Mimo, że jeszcze formalnie na zakładzie pracy.
  21. A o co dokładnie chodzi? Bo przepisy w tym temacie mówią wprost, że należy takim osobom zapewnić kogoś kto będzie posługiwał się specjalnie dla nich językiem migowym.
  22. Według mnie to także o to właśnie chodzi. Taka firma ma po prostu naprawdę niewiele pracy i zadań dla behapowca i po prostu mogłaby go zatrudniać tak naprawdę jedynie dorywczo, ale są pewnie przepisy które określają, że to musi być osoba na pełen etat i tak właśnie trzeba tego przestrzegać. Ale prawda jest taka, że tej roboty dla behapowca jest niewiele i dlatego to trochę fikcja.
  23. Dokładnie Michał ma rację. W niepełnosprawności i jej stwierdzaniu istnieją także niepełnosprawności psychiczne i są one dość liczne. Może to być depresja, nerwica, lęki, fobie. Sporo tego. I takiego stanu można się nabawić nie tylko w pracy fizycznej, ale nawet częściej w pracy biurowej. Tam jest więcej stresu według mnie i więcej sytuacji w których można sobie nie poradzić z obowiązkami, bo bywają one cięższe i trudniejsze niż w pracy fizycznej. W pracy fizycznej jak ktoś Ci coś wytłumaczy to wiesz jak to zrobić, a w pracy biurowej czasem trzeba przeskoczyć swoje kompetencje i zdolności i t
  24. Tutaj masz najczęściej wykorzystywane metody : RISK SCORE Pięć kroków Norma 18002:2011 JSA PHA Graf ryzyka. Ale tak jak doradza Dzwoneczek ja bym zajrzał na bloga bo tam znajdziesz dobre i rzetelne informacje, które są poparte fachową wiedzą i doświadczeniem, a nie gdybaniem.
  25. Dokładnie tak jak pisze Lena. Do uzasadnionej życiowo sytuacji dochodzi wtedy kiedy np. pracownik musi iść po dziecko do przedszkola po drodze z pracy albo kiedy musi wykonać inną uzasadnioną życiowo akcję której wymaga sytuacja. I nie chodzi tutaj o śmierć czy chorobę kogoś bliskiego bo nie o to pyta osoba która założyła temat. Tu nie chodzi o przerwę w pracy tylko o przerwę w drodze z/do pracy. To co opisuje Szefowa to wyjście z pracy w sytuacji wyjątkowej, uzasadnionej życiowo, a nie przerwa w drodze do z pracy. Mylicie pojęcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności